За словами міліціонерів, подекуди за один день у службових справах їм доводиться їздити до 20 разів. А поїздка, приміром, до Кременчука взагалі обходиться у 60 грн. Для особистого бюджету це досить затратно.
У той же час оплата квитка за проїзд працівнику МВС не передбачається, оскільки ст.11 п. 25 Закону України про міліцію чітко сказано про безкоштовність користування даною послугою. Міліціонери мають право «користуватися безплатно всіма видами громадського транспорту міського, приміського і місцевого сполучення (крім таксі), а також попутним транспортом», - йдеться у Законі.
«Безкоштовний проїзд міліціонерів - це не пільга, а законне право. Порушення цього закону є підставою до кримінальної відповідальності», - прокоментував Новинам Полтавщини ситуацію, що склалася з безкоштовним перевезенням полтавської міліції начальник відділу зв'язків із громадськістю УМВС в Полтавській області Юрій Сулаєв.
Зокрема, він порадив міліціонерам при вимаганні плати за проїзд: заплатити при свідках, взяти квиток, записати прізвище кондуктора (водія) та дані транспортного засобу. Також доречно пояснити перевізнику, що є Закон, а він, вимагаючи гроші за проїзд, його порушує. Маючи квиток та людей, котрі погодилися свідчити, варто, говорить Юрій Сулаєв, звертатися з заявою до суду та вимагати відшкодування морального збитку.