Вхід | Реєстрація

На вулицях Полтави торгують забороненим товаром

На вулицях Полтави торгують забороненим товаром
З приходом весни у торгівлі з’явилися занесені у «Червону книгу» першоцвіти.
Відповідно, їх переважно продають стихійно, тобто у непристосованих місцях.
Останні два випадки виявлення осіб, які торгували першоцвітами, були напередодні восьмого березня, пригадує Микола Скляренко, заступник начальника відділу екологічного контролю біоресурсів, екомережі та природно-заповідного фонду, старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області.
— Я склав два протоколи, на людей, які продавали кримські першоцвіти занесені до «Червоної книги», — розповів Микола Іванович. – Місцеві підсніжники тільки з’являються,  тому у Полтаві переважно торгують кримськими.
Рейд проводили разом із представниками міліції, адже лише вони за законом можуть пред’явити претензії торгівцям першоцвітами.
— Правоохоронні органи можуть оштрафувати людину лише за торгівлю в невстановленому місці, — говорить Юрій Сулаєв, начальник відділу по зв’язках із громадськістю обласного управління МВС. – За торгівлю саме першоцвітами ніяких санкцій закон не передбачає. Притягнення до відповідальності осіб, яки торгують першоцвітами, за те що вони шкодять природі, не входить до функцій міліції. Ми здійснюємо супроводження працівників екологічної інспекції.
Цікаво, що за повідомленням донецьких правоохоронних органів, місцеві торгівці пролісками можуть заробити десятки тисяч американських доларів.

«Люди самі спонсорують винищувачів природи»
— Я спілкувався з людьми, які купували першоцвіти, — говорить Микола Скляренко. – Але вони не розуміють того, що самі ж спонсорують осіб, які нищать природу. Купуючи букет за 10 гривень, люди казали мені, що на інші квіти у них не вистачає грошей. Я намагався щось довести, але все марно…
Поки що масового продажу першоцвітів у Полтаві – не було, переконує старший державний інспектор.
— За законом ми не маємо права навіть конфісковувати товар, — говорить Микола Іванович. – Тільки через судову тяганину. Але, якщо інспекція не вилучатиме квіти, ними і надалі торгуватимуть. Також складаємо протоколи за статтею 88-1 адміністративного кодексу України, які також подаємо до суду. Передбачений штраф від 17 до 255 гривень.
Тим часом, полтавських не лякають штрафи та суд. Частіше під вечір, у самому центрі міста, подекуди продають першоцвіти. Одна з квіткарок розповіла журналісту «Кола», що вибір у неї небагатий – жебракувати чи торгувати пролісками. Тим більше, каже – квіти виростила сама, щоб був хоч якійсь приробіток.
— У мене мінімальна пенсія, все дорожчає, як Ви думаєте мені жити? – поставила вона риторичне питання кореспонденту.

Автор: Андрій Іванов, www.kolo.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації