Святкових колон на вулицях Кременчука цього року не було. 9 травня військові та цивільні вишикувалися тісним каре навколо меморіалу «Вічно живим». Тут відбувся урочистий мітинг – головна подія цього дня у Кременчуці. У почесній когорті – керівники міста та області, депутати різних рівнів, почесні громадяни Кременчука, керівники міських підприємств та організацій. Ветеранам бажали міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років життя, а всім городянам – мирного неба і довічної пам’яті про найжорстокішу в історії людства війну та подвиг нашого народу.
— То була страшна війна і страшні післявоєнні роки. Моє покоління пам’ятає голод 1947 р., розруху і холод. Про це не пишуть у книжках, але це було, – згадує Почесний громадянин Кременчука Володимир Матицин, в родині якого вісімнадцять осіб воювали на фронті. – День Перемоги – знаменний день, в якому поєдналися радість і скорбота водночас. Тих, хто пройшов через війну, з кожним роком стає все менше, але ми маємо будь-що пам’ятати і шанувати історію, героїчний подвиг народу, який здобув свободу і мир для нащадків.
Понад 7000 кременчужан загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. У перші дні війни у Кременчуці були мобілізовані 6200 осіб, 2000 – пішли добровольцями. Під час оборони Кременчука загинуло понад 2000 народних ополченців.
Зірка навколо Вічного вогню цього дня була червоною від квітів. Ветеранів і всіх охочих частували солдатською кашею та традиційними «ста грамами». Дітлахи були у захваті від зенітки та бронетранспортера, виставлених військовими біля меморіалу. Впродовж дня у різних частинах міста проходили святкові концерти, ввечері небо над пл. Перемоги спалахнуло салютом, а на стелі «Вічно живим» лазерний промінь малював картини на військову тематику. (I. Данилова, фото О. Максименка)