Вхід | Реєстрація

На Полтавщині визначали кращих вальників лісу

На Полтавщині визначали кращих вальників лісу
Силу, міць, точність, витримку демонстрували лісівники у XIV-му обласному традиційному конкурсі вальників лісу. Цього року змагання відбулося на території Руднянського лісництва ДП «Полтавський лісгосп». Сім найвправніших чоловіків змагалися у п’яти конкурсних завданнях: заміні пилкового ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні сучків та звалюванні дерев Головною метою змагань стало не лише підвищення престижу професії вальника, а й зменшення виробничого травматизму на лісозаготівлях. За будь-яких природних умов в лісах України щоденно виконують свою складну й доволі небезпечну роботу понад 10 тисяч вальників. Від майстерності та професіоналізму цих людей не в останню чергу залежить товарна якість заготовленої деревини, а головне - безпека праці, за якою стоять людські долі. Окрім спортивного азарту конкурс допомагає неупереджено оцінити загальну кваліфікацію робітників лісу, адже лісгоспи зазвичай направляють своїх кращих представників, а суддівство забезпечують викладачі Лубенського лісового коледжу. Уже на першому етапі боротьби лідерство захопив неодноразовий переможець конкурсу Олександр Найда з ДП “Гадяцький лісгосп ”, хоча на п’яти йому “наступали” й інші конкурсанти. Свої тонкощі має й обрізування сучків. Необхідно бути справжнім професіоналом, щоб швидко зрізати 32 штучні гілки, розміщені у певній послідовності і під різними кутами, при цьому не зачепивши деревини. Тому кожен учасник змагань намагався показати якнайкращі результати. Найзахоплюючим стало головне конкурсне завдання – звалювання дерев. Адже це найскладніше змагання, що оцінюється найбільшою кількістю балів. Необхідно спиляти сосну і спрямувати її падіння так, щоб вона опинилася між двох стовпців. Глядачі з напругою спостерігали за тим, куди впаде кожне зваляне дерево. Адже шанси на перемогу в обласному конкурсі мали всі учасники. За допомогою остаточного підрахунку балів, найкращим вальником лісу став Олександр Найда. Почесне друге місце дісталося Юрію Агафонову ДП «Мигрородський лісгосп». Третє місце зайняв призер минулорічних змагань Віктор Тимошенко, спеціаліст з Пирятинського лісгоспу. Усі учасники конкурсу змогли показати свій професіоналізм й отримати масу незабутніх вражень.

Автор: Лілія Гнатенко, прес-секретар Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації