Як з’ясувалося, студентів, які хотіли забрати документи і залишити цей виш, дев’ятеро. Хлопці пояснили, що всі вони перейшли на четвертий курс, але спеціальність, за якою навчалися – «Інформаційні технології і проектування», наприкінці минулого навчального року закрили, а їм запропонували обрати іншу.
«Ще майже всі викладачі звільнилися. Залишилося 2–3 педагогів. Хто буде навчати наших дітей?», – наводить аргументи, чому студенти залишають ВНЗ, мама одного з них Тетяна Світова.
Також батьків не влаштовує і оплата навчання: «Кожного семестру оплата за навчання підвищується, а обіцяли, що буде стабільною», – продовжують перераховувати причини, щоб залишити КУЕІТУ, батьки.
Як розповіли батьки, не знайшовши порозуміння з керівництвом вишу, вони написали скаргу в прокуратуру.
Студенти не відповіли, в якому ВНЗ продовжуватимуть навчання.
Виші воюють за студентів?
У керівництва своя думка – студенти залишають ВНЗ, бо їх переманили до іншого.
«У кожному виші вартість довідок затверджується ректором. У нашому вона коштує 400 гривень. Але ми вирішимо питання без грошей і надамо довідки безкоштовно.
Взагалі, студенти переходять незаконно (відомо, що всі, крім одного, переходять до Кременчуцького національного політехнічного університету). У кожної спеціальності є певний код. А тих спеціальностей, що є у КУЕІТУ, у КНУ немає. Це вже порушення постанови Міносвіти, коли наших студентів беруть туди навчатися.
До речі, студенти знали, що їх переводять на іншу спеціальність ще з квітня. То чому забирають документи лише зараз? Чому не зробили це відразу? Просто їх переманили до іншого вишу», – зазначив співвласник, президент КУЕІТУ Павло Кравченко.