Про те, що учора, 20 вересня, відбувалось перед Верховною Радою детальніше розповів Іван Петренко, голова Октябрської районної спілки ветеранів війни у Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів).
Іван Михайлович повідав, що з Полтави вони виїхали о пів на першу ночі 20 вересня. Добирались трьома автобусами. Прибули до столиці десь о 6-й ранку. О 8.00 вистроїлись в колону і попрямували до Верховної Ради. І вже о 8.30 учасники мітингу з усіх регіонів порозгортали свої плакати. Стояли мітингувальники під Верховою Радою десь до 19-ї години. Розійшлись після виступу віце-прем’єра Сергія Тігіпка.
Іван Михайлович розповів, що в той момент, коли вони стояли під Верховною Радою, з вікон цієї будівлі виглядали деякі працівники, що тикали на них пальцями та сміялись.
А поштовхом до того, щоб афганці почали штурмувати стіни Верховної ради стало ігнорування влади та слова виступаючого.
— Був кульмінаційний момент. Ми хотіли довести вимогу народу до влади. Але ми були проти будь-яких насильницьких заходів. Коли вийшов той час, що депутати могли зробити перерву і вийти до народу. І надійшла інформація, що вони вже почали розглядати Закон про «зимовий час». Тоді черговий виступаючий промовив: «Ми у свій час штурмували палац Аміна (керівник Афганістану в 1979 році- прим.ред), якщо треба то будемо штурмувати і Верховну раду». Вийшов стихійний порив. Ми зламали ту огорожу. І підійшли до Верховної Ради з криками – «Ганьба!Верховну Раду у відставку!»
Штурм Верховної ради дав результати — влада пішла на переговори з учасниками мітингу.
— Коли ми підійшли до стін Верховної ради депутати знімали з себе значки і розбігались хто куди міг. Як щури з корабля. Такого вони ще не бачили. Мітингували уже перевізники, підприємці. Але так близько до Верховної Ради ніхто ще не підходив. Влада своїми діями об’єднала українців з усієї країни. Адже нам було все одно - афганець ти з Донбасу, чи із заходу.
Спочатку на діалог з владою пішли двоє представників опозиції. А повернувшись ті повідомили, що до всіх учасників мітингу вийде курівництво держави. Президента не було. Він вилетів з країни. Тож за дорученням Азарова приїхав Тігіпко.
— Йому дали коридор, — продовжує голова Октябрської районної спілки ветеранів війни у Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів). — Але люди, коли він проходив, чесно кажучи, і кулаки показували і свистіли. Особливо бурхливо реагували матері загиблих в Афганістані, які висловлювали йому своє незадоволення. Всі емоції йшли на цього політика. Сергій Тігіпко нам пообіцяв, що призупиняється подальший розгляд цього законопроекту. І що проведуть діалог з нашими представниками про те, яким чином повинні дотримуватись соціальні стандарти. І збереження пільг для всіх громадян України. Що будемо виробляти рішення, яке задовольнятиме усіх.