Стан та перспективи розвитку лісонасіннєвої справи, розсадництва та лісовідтворення на підприємствах Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Такий Всеукраїнський семінар для головних лісничих обласних управлінь, що господарюють у лісостеповій та степовій зонах, відбувся учора на Полтавщині. Гостям із Запоріжжя, Харкова, Сум, Черкас, Дніпропетровська, Донецька, Києва та Кіровограда показали лісові насадження від однорічних сіянців до 20-річних зелених масивів у Миргородському та Гадяцькому лісгоспах.
Спочатку в Комишнянському лісництві Миргородського лісгоспу – міні-демонстрація спеціалізованої сучасної техніки для роботи у лісі від Лубенського підприємства. Проте з’ясувалося, що нею успішно користуються не тільки на Полтавщині, а й на Сумщині.
Далі гостям показали експериментальні ділянки, де вирощують не звичну для наших кліматичних умов культуру - модрину японську. Хоча це більше для естетики. Колеги ж із інших областей порадили – її краще вирощувати впереміжку із основною породою.
Продемонстрували гостям і молоді насадження дуба. Їх висаджували не традиційно навесні, а влітку. Сіянці вирощували в контейнерах, кожен в окремому поліетиленовому рукаві.
Далі – демонстрація підготовки ґрунту під лісові культури, огляд декоративного і базового розсадників та культур, висаджених в осередках кореневої губки, тобто там, де була санітарна рубка через захворювання, та на землях запасу сільських рад. На таких ділянках, не придатних для сільського господарства, лісівники щороку створюють до півтори тисячі гектарів нових зелених масивів. Тож, уже за кілька років збільшаться і площі догляду за культурами.
У Гоголівському лісництві було оглянути територію контори з чудовим міні-дендропарком. Щоб гості отримали приємні враження, для них організували цікаву екскурсію до музею М.В.Гоголя.
Гоголівський лісорозсадник зустрів гостей вишуканими посівами дубів, сосни, шкілками вічнозелених декоративних лісових порід тощо. Саме завдяки такому посадковому матеріалу, який сумлінно вирощують у всіх лісгоспах області, планується до 2015 року підняти лісистість Полтавщини. Приклад цьому – нові насадження 2002-2008 років, що за три-п’ять років перетворяться у міцний ліс.
Насамкінець – демонстрація механізованого догляду за сосновими насадженнями у Безвіднянському лісництві Гадяцького лісгоспу.
Учасники семінару та куратори з Держлісагентства високо оцінили роботу полтавських лісівників.