Хоча у лісах області встановлено І клас пожежної небезпеки – найнижчий, імовірність виникнення лісових загорань висока. В осінню пору громадяни відправляється в лісові масиви за грибами, а в наближених з лісом населених пунктах прибирають опале листя та городи. Часто при цьому забувають про елементарні правила пожежної безпеки.
Людська недбалість – головний фактор лісових загорань. Сірник, кинутий у траву, недопалок, не загашене вогнище, – це і є ті, здавалося б дрібниці, що призводять до тяжких, непередбачуваних наслідків. Саме з вини населення виникло 27 пожеж, на площі 2 га. Порівняно із аналогічним періодом минулого року кількість лісових пожеж зменшилася у 3,1 рази.
Для збереження лісових масивів від “червоного півня ”, лісова охорона докладає чимало зусиль. Проводить постійні чергування та патрулювання. Лісівниками здійснено 1434 рейди, на порушників правил пожежної безпеки складено 218 протоколів.
Прокладено 2427 мінералізовані смуги і проведено 19 681 доглядів за вже прокладеними смугами, перекрито більше 874 другорядних доріг в'їздів до шпилькових лісових масивів. Встановлені 1376 аншлаги, панно, біл-борди на протипожежну тематику, розвішувалися листівки та плакати, проводилися заходи із залученням ЗМІ.
Охорона лісу і гасіння пожеж вимагають не лише спеціальних знань і відданої праці, а й значних матеріальних затрат. Загальний збиток, який щорічно завдають лісові пожежі екології, підрахувати в грошах неможливо: це і кисень, що згорів, і пошкодження органічного шару ґрунту, і кислотні дощі, й ерозії.
Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається з проханням до всіх громадян: відправляючись до лісу – подбайте про дотримання правил пожежної безпеки.