- Цей рік можна відзначити складною пожежною обстановкою, що виникла внаслідок відсутності протягом двох місяців значних опадів та наявності на території лісів та навколо великої кількості сухої рослинності, - говорить провідний інженер з охорони та захисту лісу ДП «Новосанжарське лісове господарство» Леонід Гавриш. - Це несе за собою велику вірогідність виникнення лісових пожеж, крім того погіршилась ситуація в зв’язку з відкриттям сезону полювання. Значно збільшилась кількість відвідувань громадянами лісів, особливо у вихідні дні. Мисливці зупиняються відпочивати, розводять вогнища щоб приготувати їжу і дуже часто трапляється, що після себе не гасять вогонь. Також деякі громадяни спалюють стерню поблизу хвойних насаджень, що в свою чергу підвищує можливість того, що вогонь перекинеться на ліс. Тому ми спільно з працівниками МНС проводимо рейди по лісовим масивам, під час яких роз’яснюємо громадянам правила пожежної безпеки та розповідаємо як потрібно себе поводити в лісі, щоб не спричинити лиха.
Слід бути особливо обережним при поводженні з вогнем: очищати місце призначене для вогнища від сухої трави, гілля і іншого лісового сміття. Не розкладати вогнище біля звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету, а також не залишати вогнище без нагляду, адже багато пожеж виникає через викид жаринок, які негайно необхідно гасити, заливаючи водою, засипаючи піском, затоптуючи взуттям, в крайньому випадку - одягом.
Служба МНС закликає громадян бути свідомими щодо збереження «зелених легенів» нашої області. Будьте вкрай обережними під час відпочинку поблизу лісових масивів і ні в якому разі не розводьте та не залишайте без нагляду багаття. Дотримуйтесь правил поведінки у лісі!
При виявленні пожежі - не в падайте в паніку, не метушіться та не приймайте поспішних, необдуманих рішень. Якщо ви побачили хмари диму над лісом негайно телефонуйте за номером «101».
До прибуття пожежно-рятувальних підрозділів можна гасити тільки низові пожежі, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою чи засипаючи ґрунтом та заточуючи ногами. До полум’я заввишки 1,5 - 2 метри наближатися не можна! Чекайте на рятувальників чи працівників лісного господарства. Головне, щоб ви самі не стали причиною лісової пожежі. Категорично забороняється підпалювати ліс з метою подачі сигналу порятунку. Ні в якому разі не дозволяється використовувати сигнальні ракети та піротехнічні вироби біля лісових масивів.
Не залишайтесь байдужим до природного багатства!