У передноворічний період особливо актуальним питанням постає реалізація та охорона хвойних молодняків від незаконних рубок.
Для забезпечення потреб населення у хвойних красунях у ДП «Полтавський лісгосп», як і в інших лісогосподарських підприємствах області, створені спеціальні плантації. На одній з них, у Чалівському лісництві, лісівники показали весь процес заготівлі дерев для новорічної реалізації. На плантації вибірково обрали сосни від 1до 2м, на які в лісництві прикріпили бирки. Лісничий Іван Звягольський пояснив, що тепер ці дерева вже готові до реалізації, адже вони мають свій штрих-код, що засвідчує їх законність.
— У Полтавському лісгоспі плануємо продати 18 тисяч ялинок, зокрема в Чалівському лісництві 3300 штук, – розповідає головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп» Олександр Глушко. – Хвойні красуні звісно ж краще купувати без націнок безпосередньо у лісівників. Для цього у місті та по райцентрах будуть відкриті спеціальні пункти з продажу новорічних дерев.
Аби уникнути браконьєрської заготівлі молодняків проводиться постійна посилена охорона. Відповідно до наказу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства № 464 від 28.11.2011 “ Про посилення на території області охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в передноворічний період 2012 року ” організовані спеціальні бригади з числа державної лісової охорони та з залученням працівників УМВС, держуправління екології і працівників ЗМІ.
— З початку цьогорічної ялинкової кампанії затримано 7 порушників, які притягнуті до адміністративної відповідальності. Минулого року були значно сприятливіші погодні умови для виявлення браконьєрів. Коли лежить сніг, то зразу видно сліди, по яких швидко можна виявити браконьєра. У середньому за сезон затримуємо 30-50 порушників. – пояснює начальник штабу ЦО лісгоспу Олександр Кислий. – Значно дешевше купити ялинку, аніж сплачувати високі штрафи за неї.
Нагадуємо: за одну самовільно вирубану ялинку сума штрафу становить від 85 до 170 гривень. Але, окрім цього, порушник сплачує завдані збитки лісовому господарству, які залежать від розміру пня, і становить від 189 до1753 гривень.