Напередодні Різдвяних свят працівники УМНС у Полтавській області роз’яснюють настоятелям та працівникам культових споруд вимоги пожежної безпеки.
Культові споруди належать до пожежонебезпечних будівель і є об’єктами з масовим перебуванням людей. Ці споруди зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Особливостями пожежної небезпеки культових споруд є те, що в них використовується відкритий вогонь: свічки, факели, світильники, а також є підземні приміщення зі складним плануванням, без систем вентиляції. Крім цього, старі культові споруди переважно зведені з використанням дерев’яних матеріалів. Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих моральних збитків державі та суспільству.
Християнські культові споруди за структурою плану переважно двочастинні («вівтар-храм») будівлі. На других (третіх) рівнях можуть розташовуватися відкриті балкони (хори) з наявністю на них під час богослужінь певної кількості людей. Евакуація з таких балконів відбувається відкритими сходами, інколи гвинтовими, що суттєво її ускладнює. У більшості випадків ці сходи також дерев’яні. Характерною особливістю пожежної небезпеки культових споруд є й те, що каркаси зроблені з деревини.
Відкриті внутрішні об’ємно-просторові форми культових споруд підвищують їх небезпеку. Найчастіше пожежі знищують елементи культових споруд, виконані з деревини (іконостаси, несучі елементи горищних покриттів, підлоги, перегородки, сходи тощо).
Отже, під час експлуатації культових споруд слід дотримуватися загальних вимог пожежної безпеки:
приміщення культових споруд (площею понад 500 кв. м) обладнуються автоматичною установкою пожежної сигналізації;
вівтар, обрядові приміщення, зали, зали для молитви місткістю понад 400 парафіян
обладнуються автоматичними установками пожежогасіння;
для внутрішнього гасіння бань, виконаних із горючих матеріалів, використовують сухотруби з дренчерними зрошувачами;
дерев’яні елементи горищних покриттів необхідно обробляти засобами вогнезахисту;
культові споруди слід обладнувати системами оповіщення про пожежу та керування евакуацією людей (вибір типу системи оповіщення залежить від місткості зали, кількості людей у культовій споруді);
приміщення культових споруд повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками);
на території та в приміщеннях культових споруд необхідно дотримуватись протипожежного режиму;
треба утримувати у належному стані евакуаційні шляхи та виходи з культових споруд;
електрогосподарство повинно відповідати вимогам і нормам ПУЕ (Правила установки електрообладнання) та ін.
В період святкування Різдва пожежно-рятувальні підрозділи МНС працюватимуть у посиленому варіанті несення служби.