Ні для кого не секрет, що горілка до добра не доводить, особливо, коли це стосується водіїв, які їздять за кермом напідпитку.
За минулий рік на території області сталося 227 автопригод за участю водіїв, які перебували в стані алкогольного сп’яніння, з них 67 ДТП з потерпілими, в яких 96 осіб травмовані, а 12 людей - загинули.
Лише за 9 днів цього року особовим складом Державтоінспекції області виявлено 84-х водіїв, які керували транспортними засобами у нетверезому стані.
Особливо непокоїть той факт, що через нетверезих водіїв учасниками ДТП стають ні в чому не винні люди.
Так, другого січня у Полтаві близько 19 години по вулиці К.Шосе від вулиці Алмазної в напрямку 23 Вересня рухався легковик ВАЗ-21099, під керуванням 37-річного водія, мешканця Шишацького району, який перебував в стані алкогольного сп'яніння. У районі перехрестя з вулицею Серьогіна останній, не дотримавшись безпечної швидкості руху та дистанції, скоїв зіткнення з автомобілем «ДЕУ», під керуванням 34-річного водія, мешканця с. Щербані, який рухався в попутному напрямку попереду й зупинився.
Внаслідок ДТП 38-річний пасажир автомобіля «ДЕУ» отримав струс головного мозку та забої тіла, і доставлений в обласну лікарню.
З метою попередження подібних трагедій працівники ДАІ області особливу увагу приділяють завчасному виявленню потенційних «смертників» за кермом. Для цього наряди ДПС використовують 35 діагностичних приладів «Drager Alkotester». Ці пристрої дозволяють правоохоронцям проводити обстеження водія на стан сп’яніння безпосередньо на місці та вчасно відсторонити його від керування транспортом, якщо він напідпитку.
Нагадуємо, що водії, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння, несуть відповідальність згідно статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).
Законодавець визначив за вказані дії, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп'яніння, чи відмову від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, покарання у вигляді штрафу від 2550 до 3400 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадських робіт на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративного арешту на строк від семи до десяти діб. За повторне таке порушення законодавець передбачив більш сувору відповідальність, аж до вилучення транспортного засобу.