З початку року на Полтавщині сталося 32 пожежі, під час гасіння яких було виявлено 5-ть загиблих. Так, 1-го січня під час гасіння пожеж були виявлені 3-и загиблих особи: в с. Хомутець Миргородського району, в містах Пирятин та Глобино. Ще 2-х загиблих рятувальники виявили на пожежах в м. Полтава та с. Веселий Поділ Семенівського району, 2-го та 9-го січня відповідно. На даний час по 3-х загиблих є висновки судмедекспертизи, що вони загинули внаслідок пожежі. Всі загиблі проживали в приватних житлових будинках.
Причини виникнення пожеж різні – несправність електромережі, порушення правил експлуатації електропобутових приладів, паління в ліжку, необережне поводження з вогнем тощо. Але в холодну пору року найбільше занепокоєння у рятувальників викликає порушення правил пожежної безпеки при використанні населенням пічного опалення та електрообігрівальних приладів. Щоб вплинути на свідомість громадян щодо дотримання протипожежних вимог та усвідомлення необхідності забезпечення безпеки та збереження власного життя та оточуючих, під час опалювального періоду працівники Управління МНС у Полтавській області проводять роз’яснювальну роботу серед населення. До проведення «рейдів» залучаються голови селищних та сільських рад та представники депутатського корпусу. Під час таких відпрацювань відвідуються приватні помешкання селян, які користуються для обігріву пічним опаленням. За згодою господарів рятувальники проводять огляди помешкань щодо дотримання протипожежних вимог, надають громадянам методичні рекомендації по поліпшенню протипожежного стану, інструктують з правил безпечного використання печей та електрообігрівальних приладів. Також, всім громадянам роздають пам’ятки з інструкціями з правил пожежної безпеки у житлі.
Як зазначає заступник начальника УМНС України в Полтавській області Роман Кириленко, - не завжди господарі будинку відносяться з розумінням до дотримання правил пожежної безпеки. Вони вважають що в них усе гаразд, а така самовпевненість може завершитися бідою. Є також сім’ї, де постійно вживають алкоголь. З такими громадянами дуже важко проводити роз’яснювальну роботу. Але саме ця категорія населення найчастіше потрапляє до зони ризику.
Рятувальники сподіваються, що громадяни будуть більш відповідально ставитись до виконання елементарних правил пожежної безпеки, що дозволить уникнути матеріальних збитків від пожеж та зберегти здоров’я та життя людей.