Вхід | Реєстрація

Як уберегтися від переохолодження та обмороження

Як уберегтися від переохолодження та обмороження

За інформацією Міністерства надзвичайних ситуацій України, протягом 27-28 січня з переохолодженням та обмороженням до лікувальних закладів країни звернулися 339 людей, з них 285 були госпіталізовані. Через переохолодження померло 12 людей, з них 8 – на вулиці.

На Полтавщині в період з 26 по 29 січня через переохолодження 1 людина померла та 6 осіб отримали відмороження рук та ніг різного ступеня тяжкості.

У зв’язку з посиленням морозів управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації нагадує населенню ознаки переохолодження й обмороження та основні правила поведінки в умовах низьких температур.

Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай  або каву.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися до металу голими руками.

До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла. Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру.  Неприпустимо швидко зігрівати  ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні. Постраждалого з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення. Потрібно дати йому  гарячий чай або каву.

Пам’ятайте, у разі появлення симптомів обмороження потрібно негайно звернутися до лікаря.

Щоб не допустити переохолодження і обмороження, скоротіть час перебування на вулиці. Перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте дві пари шкарпеток, на дно взуття постеліть устілки із фетру і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин  до виходу на вулицю змажте  обличчя і руки спеціальним  поживним кремом, який не містить воду. Для захисту слизової губ використовуйте  жирну гігієнічну помаду.

На морозі весь час намагайтесь рухатися - це покращить кровообіг. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму. У той же час не рекомендується вживати алкоголь та палити на морозі.


Автор: Управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації