Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу серед мешканців області щодо попередження виникнення пожеж у житлі.
На сьогоднішній день рятувальники Полтавщини вкрай стурбовані зростанням кількості пожеж у приватному секторі та збільшенням випадків травмування і загибелі людей на них. За статистикою, ріст пожеж в житловому секторі припадає саме на холодний період року. З початку року в області виникло 205 пожеж, внаслідок цих пожеж загинуло 20 чоловік.
Аби вплинути на свідомість громадян та попередити їх про суворе дотримання правил пожежної безпеки та роз’яснити громадянам правила пожежної безпеки під час користування пічним опаленням та різного роду обігрівальними електроприладами працівники Управління МНС у Полтавській області, Управління держтехногенбезпеки, Управління внутрішніх справ та представники депутатського корпусу Гадяцького району сьогодні проводять профілактичний рейд, під час якого здійснюються подворові обходи житлового сектору населених пунктів Веприцької сільської ради. Адже, на території Гадяцького району з початку року виникло вже 10 пожеж і три з них виникли у Веприцькій сільраді. Так, остання пожежа сталася 14 лютого о 3 годині ночі у селі Веприк, коли внаслідок неправильного влаштування та несправністі опалювальної печі і димаря загорівся житловий будинок.
Така робота рятувальників ґрунтується на проведенні серед населення інструктажів та роз’яснювальної роботи, які направлені на те, щоб викликати у громадян почуття обережного ставлення до виконання елементарних правил безпеки життєдіяльності, уважного ставлення до власного життя та здоров’я, а також, життя та здоров’я оточуючих. Особлива увага під час подібних заходів приділяється категорії людей, які зловживають спиртними напоями, а також родинам, які виховують дітей.
Під час відвідування помешкань рятувальники звертають увагу та вказують власникам будинків на недоліки щодо протипожежного стану пічного опалення, зокрема, на наявність тріщин в печах, на своєчасне їх очищення від сажі, на стан димоходів тощо. Не залишаються поза увагою і питання стану електромережі в приватних будинках, мешканцям роз’яснюється, яку небезпеку становить виникнення пожеж через коротке замкнення електромережі, що містить в собі наявність «скруток» та застосування саморобних плавких запобіжників в електролічильниках.
Працівники МНС вручають пам’ятки з питань пожежної безпеки та надають рекомендації щодо проведення у господарствах заходів з метою захисту від пожеж.
Рятувальники МНС нагадують громадянам, що порушення елементарних правил призводить до того, що зазнає збитків держава, люди втрачають майно і життя, тому не варто зневажати цими правилами.