Чадний газ надзвичайно небезпечний. Він з’являється всюди, де проходить процес горіння. Вдихнувши кілька ковтків цього газу, людина непритомніє і стає безпорадною. Потрапляючи в кров він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму і людина гине як від задухи. Найбільша небезпека існує в приміщеннях, які опалюються автономно, за допомогою згорання вугілля та інших видів органічного палива.
Та, 27-го лютого о 14:10 від чергового Кременчуцького РВ УМВС надійшло повідомлення про те, що у селі Миловдівка Кременчуцького району, в житловому будинку знайдено двох осіб без ознак життя: громадянина М., 1955 та громадянки Б., 1976 років народження. Причина смерті - отруєння чадним газом внаслідок порушення правил експлуатації пічного опалення.
І такі приклади не поодинокі з початку року, станом на 2 березня 2012 року на території Полтавської області зареєстровано 14 випадків випадків отруєння чадним газом. Загинуло 15 осіб, постраждало - 15 чоловік, з них двоє дітей.
Причини всіх випадків подібні – це необережність людей при користуванні приладами пічного та газового опалення.
Люди не усвідомлюють небезпеку невидимої отрути, вони не задумуються про наслідки, до яких можуть призвести ввімкнуті на ніч газові конфорки, для обігріву квартири або закрита заслінка на розтопленій пічці. А врятувати своє та життя близьких не важко, треба лише бути обережним під час користування опалювальними приладами і завжди пам’ятати про небезпеку, яку вони несуть в разі їх недотримання.
Для уникнення отруєння чадним газом слід дотримуватися основних вимог безпеки:
- у жодному разі не слід використовувати опалювальні прилади при відсутності тяги в димарі;
- під час установки газової колонки, котла необхідно передбачати окремий димар для відведення продуктів згорання;
- у разі використання твердого палива не можна зачиняти витяжку, до повного згорання палива
- під час сильного вітру, дощу, туману в димовому каналі може виникнути зворотна тяга, внаслідок чого продукти згорання газу залишаються в приміщенні. Тому під час несприятливих погодних умов будьте особливо уважні при користуванні газовими приладами з організованим відводом продуктів згорання.
Пам'ятайте: обережність та дотримання правил пожежної безпеки – запорука недопущення отруєння чадним газом.