Із настанням теплої весняної погоди лід на ставках та річках починає стрімко танути. Раніше міцний і безпечний лід перетворюється на крихкий та тонкий, на ньому з’являється велика кількість промивин і ополонок. Виходити на такий лід означає наражати себе на небезпеку.
Але всупереч застереженням рятувальників в другій половині березня на водоймищах області вистачає рибалок, і рибний промисел не зупиняється навіть тоді, коли товщина криги стає занадто тонкою.
Часто такі необдумані вчинки закінчуються для рибалок, у кращому випадку, купанням у крижаній воді або «катанням» на відірваній крижині, що неодноразово траплялось на Кременчуцькому і Дніпродзержинському водосховищах.
Приміром, 18 березня працівники Кременчуцької рятувально-водолазної станції за допомогою аероглісера врятували двох рибалок на Дніпродзержинському водосховищі. Так, поблизу с. Солошино Кобеляцького району на відстані 2 км від берега на Дніпродзержинському водосховищі від льодового масиву відкололася крижина, на якій залишився 50-річний рибалка, мешканець сел. Нові Санжари. На допомогу своєму товаришеві вирушив на надувному човні інший рибалка, 55-річний односелець потерпілого. Чоловікові вдалося зняти товариша з крижини, але дістатися до берега рибалки не змогли через крихкий лід та небезпеку пошкодити човен об уламки льоду. О 4 годині ранку 19 березня рятувальники доставили рибалок на берег за допомогою аероглісера. Стан здоров’я чоловіків лікарі визнали як задовільний.
Усього з початку року на водоймах Полтавщини рятувальникам вдалося врятувати життя дев’ятьом особам, з них - трьом дітям, двоє людей, на жаль, загинули.
Зважаючи на погодні умови, управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації настійно радить любителям зимової риболовлі не ризикувати зайвий раз своїм життям і не виходити на тонкий лід.
У разі ж виникнення будь-якої надзвичайної події на льоду – не панікуйте! Якщо ви провалились під лід – широко розкиньте руки по крайках льодового пролому та утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Пристосовуйте своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись на лід, перекотіться і поповзом пересувайтесь до берега.
Якщо ж ви стали свідками того, що людина провалилася під лід, крикніть їй, що йдете на допомогу. Пам’ятайте, що наближатись до ополонки необхідно тільки поповзом, широко розкидаючи при цьому руки. Краще підкласти під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзти на них. Кидати пов'язані ремені, шарфи або подавати дошку треба за 3-4 метра. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть разом з небезпечної зони.