Вхід | Реєстрація

Щоб весняні канікули пройшли без надзвичайних подій слід пам’ятати основні правила безпеки

Наступного тижня, з 26-го березня по 1 квітня, школярі підуть на довгоочікувані весняні канікули. Діти будуть займатися своїми улюбленими справами: бавитися на подвір`ї, відпочивати… Та поруч з цим зростає небезпека щодо виникнення пожеж з причин дитячих пустощів, адже здебільшого діти залишаються без нагляду дорослих. Про актуальність даної проблеми можна говорити багато і все буде головне, та все ж таки основна задача фахівців Держтехногенбезпеки – це навчити дітей розібратися в різних життєвих ситуаціях, правильно розуміти поняття  «небезпека» та причини її виникнення.
Тож, інспектори Держтехногенбезпеки у Полтавській області вирішили нагадати маленькому підростаючому поколінню основні правила поведінки під час канікул. Протягом тижня в навчальних закладах області проводяться відкриті уроки, бесіди та лекції на різні тематики  щодо дотримання правил безпеки.
 «Особливу тривогу ми відчуваємо за маленьких беззахисних громадян,- дошкільнят та школярів молодших класів,  - зазначив Т.в.о. начальника Управління Державної інспекції техногенної безпеки у Полтавській області Сергій Геращенко, - з перших років життя допитливість дитини, її активність в питаннях  пізнання навколишнього,  деколи стає небезпечною для неї. Тому їй потрібно роз’яснювати, доносити зрозумілими словами до свідомості заборону тих дій та вчинків, на які вони постійно чують слова: «не чіпай», «відійди», «не можна». А також, в свою чергу, хочеться  звернутися  до батьків робити  усе можливе для збереження найціннішого дарунку долі».
Завдання батьків — організувати життєвий простір таким чином, щоб понизити небезпеку до мінімуму. Тож, щоб вберегти дитину від біди:

  1. Не залишайте сірники та запальнички на столі, щоб у маленької дитини не виникло спокуси скористатися ними. Якщо дитина часто залишається вдома один, встановіть індикатори диму. Поясніть, що робити, якщо щось загорілося: негайно покинути квартиру й кликати на допомогу. Намагайтеся не залишати дитину одну на довгий час.
  2. Приберіть подалі ліки, щоб дитина не могла до них дотягнутися.
  3. Поясніть правила поведінки на проїжджій частині.
  4. Навчіть дитину, як поводитися на вулиці в присутності тварин: не розмахувати руками, не кричати, не загрожувати собаці або кішці. Намагатися не гладити тварину, тому що висока небезпека агресії з її боку. Крім того, бездомні тварини — рознощики інфекційних захворювань
  5. Забезпечте дитину телефонами та адресами родичів. Маленькі діти повинні добре знати свої ПІБ, домашню адресу, імена батьків. На разі втрати телефону, запишіть всю необхідну інформацію і покладіть в шкільну сумку. Домовтеся із сусідами, щоб вони могли доглянути за дитиною в разі потреби.
  6. На видному місці прикріпіть номери телефонів екстрених служб: «101»- пожежна служба, «102»- міліція, «103»- швидка медична допомога та «104» - виклик служби газу.


Будьте обережні та дотримуйтесь правил безпеки при:
- Користуванні газовими та електроприладами – сучасні технології не стоять на місці, тому техніка, яка з’являється в наших домівках стає дуже небезпечною. Залишені без нагляду газові та електричні плити призводять до опіків шкіряних покривів тіла, пожеж та удушшя чадним газом.  Будь-який ввімкнений електроприлад може призвести до короткого замикання або  через перенагрівання від них можуть загорітись домашні речі. Щоб цього не трапилось, нагрівальні електричні прилади слід встановлювати на вогнетривкі підставки і своєчасно вимикати.
- Не допускайте гри з вогнем – доволі типова ситуація: батьки ідуть з дому, залишаючи на деякий час дітей самих. Хтось із малюків заходить на кухню, увагу його привертає чи то коробочка з яскравою етикеткою, чи то запальничка. Наслідуючи батька чи матір, дитина дістає сірника, чиркає ним... Спалахує вогник. Горить, добираючись до пальців. І раптом починає пекти. Зляканий малюк кидає палаючого сірника на підлогу, на стіл... А температура полум’я сірника достатньо, щоб загорілось більшість речей, виготовлених з дерева, текстилю, синтетики і пластмас.
- Не ступайте на кригу - наразі крига дуже тонка та крихка. Тому в жодному разі не виходьте на неї та не перевіряйте на міцність.

Шановні батьки, ПАМ`ЯТАЙТЕ! Щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Життя наших дітей залежить тільки від нас самих!


Автор: Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації