Із настанням сухої весняної погоди на території області все частіше трапляються пожежі через необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої трави та рослинності, спалювання сміття на відкритих ділянках, на узбіччях доріг , поблизу лісових масивів та поряд з житловими будинками.
За умов сильного вітру іскри від вогнища легко можуть потрапити на житловий будинок, присадибну споруду чи домашнє майно, що в свою чергу може призвести до виникнення пожежі. Вогнище, залишене без нагляду створює ймовірність виникнення пожеж у житловому секторі та в лісових масивах.
В поточному році в області виникло 110 випадків випалювання сухої рослинності. 2 пожежі площею близько 0,7 га зареєстровано на території лісового фонду Полтавської області.
Аби запобігти виникнення пожеж у лісових масивах, торф’яних та сільськогосподарських угіддях Управлінням Держтехногенбезпеки у Полтавській області та підпорядкованими підрозділами проводиться комплекс організаційних та практичних заходів по запобіганню їх виникнення.
З метою виявлення порушників вимог пожежної безпеки органами державного пожежного нагляду проводяться рейди. Інспекторами Держтехногенбезпеки спільно з працівниками МНС, МВС та представниками органів місцевого самоврядування проводяться дворові обходи, під час яких проводиться роз’яснювальна робота. Розповсюджуються листівки та пам’ятки на тему дотримання правил пожежної безпеки у весняний період, а також доводиться інформація про можливі наслідки та відповідальність за порушення правил пожежної безпеки.
Так, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків», а саме за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою чи іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на земельних сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природного середовища або порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
За розведення багаття, спалювання відходів на відстані менше 15 метрів від будівель та споруд; за спалювання стерні післяжнивних залишків, розведення багать на полях у період збирання врожаю передбачена адміністративна відповідальність за статтею 17а КУпаП.
Стаття 245 Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» передбачає штраф від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження воді на строк від 2 до 5 років, чи позбавлення волі на той самий строк.
За дані порушення, за ст. 175 КУпаП до адміністративної відповідальності працівниками Держтехногенбезпеки уже притягнуто 22 порушника.
Тож, слід пам’ятати, що випадки спалювання сухої трави тягнуть за собою непередбачувані наслідки. Саме тому Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області звертається до громадян з приводу суворого дотримуватись вимог пожежної безпеки