17 квітня на території полігону аварійно-рятувального загону спеціального призначення було проведено тактико-спеціальні навчання щодо організації гасіння пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт на об’єктах нафтогазового комплексу.
Згідно вихідної тактичної обстановки на об’єктів газовидобувного комплексу під час проведення ландшафтних робіт за допомогою важкої інженерної техніки відбувся вибух, орієнтовно вибухонебезпечного предмету часів Великої Вітчизняної війни. Внаслідок вибуху на буровій установці склалася аварійна ситуація та виникла дорожньо-транспортна пригода за участю автоцистерни з горючою речовиною та легкового автомобіля.
Для ліквідації наслідків вибуху направлено сили та засоби Територіального управління МНС України в Полтавській області. Основні зусилля залучених сил були зосереджені на проведення робіт з пошуку і рятування постраждалих, наданню їм невідкладної допомоги, евакуації в безпечні місця та направлення до медичних закладів і визначених місць тимчасового розміщення, ліквідації наслідків руйнування конструкцій, гасінню окремих осередків пожеж та відновлюванню технологічного процесу.
Під час тактико-спеціальних навчань відпрацьовувались навчальні питання щодо проведення пошукових, рятувальнихта інших невідкладних робіт на зруйнованій вибухом промисловому підприємстві газовидобувного комплексу. Рятувальники евакуювали постраждалих до сортувального майданчика та виведили персонал промислового об’єкта до безпечних місць, надавали першу допомогу, виявляли осіб, які потребують психологічної допомоги у першу чергу, організували спуск та подальшу евакуацію постраждалих з аварійної бурової вежі шляхом вертикального спуску, проводили обстеження території, прилеглої до аварійної бурової вежі та виконували роботи з піднімання, знешкодження та знищення вибухонебезпечного предмету.
Під час відпрацювання робіт з ліквідації умовної дорожньо-транспортної пригоди за участю автоцистерни з горючою речовиною та легкового автомобіля рятувальникам довелося ліквідувати можливість загоряння горючої речовини під час її витоку з аварійної автоцистерни та припинити її витік, за допомогою пневматичного оснащення провести деблокування постраждалого водія легкового автомобіля за допомогою аварійно-рятувального (гідравлічного) інструменту.
Подібні навчання проводяться з метою перевірки готовності органів управління та сил цивільного захисту області до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, вдосконалення практичних навичок керівного складу, органів управління та підрозділів щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на об’єктах нафтогазового комплексу, а також перевірки можливостей та готовністі підрозділів аварійно-рятувального загону спеціального призначення Територіального управління МНС України у Полтавській області до здійснення заходів реагування на НС.