Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області закликає населення дотримуватись вимог правил пожежної безпеки.
Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області вкрай занепокоєне ситуацією щодо виникнення пожеж. Станом на 16 липня 2012 року в області зареєстровано 1110 пожеж, що на 93,4 % більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (574 у 2011 р.). Вогнем завдано збитків на суму понад 16 млн. гривень, знищено та пошкоджено 645 будівель та споруд. У вогні загинуло 56 людей (проти 54 у 2011 р.), постраждало 24 особи, з них одна дитина.
З початку року, у житловому секторі виникла 701 пожежа, що становить понад 63 % від їх загальної кількості. 636 пожеж сталося безпосередньо в оселях громадян.
64,4% пожеж виникли через необережність громадян при поводжені з вогнем, 14,7 % - через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електричних мереж та обладнання, 11% - через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей. 12 пожеж (1,1%) сталися через дитячі пустощі з вогнем. Через необережне поводження вогнем під час паління, як правило в нетверезому стані, загинуло 39 осіб.
Останнім часом у зв’язку з сухою спекотною погодою в області все частіше трапляються випадки виникнення пожеж в екосистемах. На сьогодні в області виникло 32 лісових пожежі (знищено 17,5 га лісового масиву та 13,88 га лісової підстилки), 8 пожеж на торф’яниках (вигоріло 6,39 га торфів). Зафіксовано 185 загорань сухої трави, внаслідок яких вогнем знищено більше 433 га трави,
та 2 пожежі на полях зернових, якими знищено 0,8 га пшениці. Причина майже всіх вказаних пожеж – людський фактор, а саме необережне поводження з вогнем.
На сьогодні майже по всій території держави оголошено підвищений клас пожежної небезпеки. Тому, ХОЧУ ЗВЕРНУТИСЯ до населення з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки.
Шановні громадяни!
- не розпалюйте багаття поблизу житлових та господарських будинків, лісових масивів та сільськогосподарських угідь;
- слідкуйте за ввімкненими електричними та газовими приладами;
- не залишайте без догляду малолітніх дітей, роз’яснюйте їм, що ігри, пов’язані з вогнем, як правило, призводять до нещасних випадків - пожеж, пошкодження майна і навіть до загибелі.
Дбайте про власну безпеку, дотримуючись безпечної поведінки у побуті, приділяйте більше уваги протипожежному захисту вашої оселі.
Пам’ятайте! Ваша безпека у Ваших руках!