Сьогодні проблема безпеки життєдіяльності розглядається як базисна потреба людини. Чим раніше розпочнеться засвоєння дітьми основ поведінкової безпеки, тим більш ґрунтовними будуть знання, міцнішими навички. Цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя починається у дошкільному віці. Тому навчально-виховна робота з дітьми в дошкільних навчальних закладах Полтавської області спрямовується на опанування ними необхідних знань з основ безпечної поведінки.
З цією метою в 1999 року в практику роботи дошкільних навчальних закладів Полтавщини впроваджена обласна програма „Основи безпеки дітей дошкільного віку”. В реалізації базової програми розвитку дитини дошкільного віку, 27 листопада був проведений семінар з вихователями-методистами дошкільних навчальних закладів міста Полтави.
Для п’ятидесяти учасників зібрання гостинно відчинились двері Полтавського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 81 „Оленка”, який є базовим з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
Відкриваючи захід, завідуюча дошкільного навчального закладу № 81 Світлана Убийвовк привітала присутніх та ознайомила їх з планом проведення семінару, зазначивши, що гаслом даного зібрання є слова „Життя і безпека дитини – важлива турбота родини, садочку й всієї країни”.
Дошкільнята з восьми груп садочку стали учасниками різноманітних конкурсів, змагань, театралізованих вистав, дидактичних ігор, під час яких відпрацьовувались алгоритми поведінки в небезпечних ситуаціях. Вони завзято і впевнено демонстрували навички правильного поводження на вулиці та вдома, в міському транспорті, при спілкування з незнайомими людьми, з небезпечними тваринами й отруйними рослинами.
На завершення практичного блоку семінару присутні відвідали кабінет безпеки життєдіяльності, який функціонує в даному закладі вже три роки. За словами завідуючої цей кабінет безпеки життєдіяльності створений з метою розвитку у дітей позитивної мотивації до вивчення питань особистої безпеки за програмою „Основи безпеки дітей дошкільного віку”.
Підсумки семінару підвела головний спеціаліст управління освіти Полтавського міськвиконкому Олена Цехмістро, яка подякувала організаторам заходу та наголосила, що різноманітність методів та форм роботи, творчий підхід педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів сприятимуть більш ефективному формуванню у дітей навичок здорового способу життя, дбайливого ставлення до власного здоров’я. Висловила сподівання, що знання, отримані під час даного семінару, стануть безцінним досвідом, який вихователі-методисти будуть впроваджувати у практику роботи дошкільних навчальних закладів міста Полтави.