Інноваційні методики профілактичної роботи щодо зменшення ризиків ВІЛ-інфікування серед засуджених у роботі підрозділів кримінально-виконавчої інспекції Полтавщини.
Черговою ініціативою сектору кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області та БА «Світло надії» є організація роботи із засудженими, які відбувають покарання за статями пов’язаними з наркотиками та перебувають на обліку в підрозділах КВІ.
17 квітня в прес-центрі міського будинку культури, за фінансової підтримки «Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні», був проведений тренінг для працівників кримінально-виконавчої інспекції м. Полтави. Метою даного заходу було підвищення ефективності у роботі із засудженими щодо зменшення ризиків ВІЛ-інфікування, поліпшення епідемічної ситуації в регіоні.
Не дивлячись на те, що за останніми офіційними даними епіднагляду показники захворюваності на ВІЛ/СНІД дещо знизились, епідемічна ситуація в Україні залишається напруженою. Розповсюдження інфекції є реальною загрозою соціально-економічному розвитку нашої країни.
Зважаючи на ці обставини, першочерговими заходами для подолання епідемічної ситуації в місті, є необхідність запровадження сучасних превентивних технологій в роботу кримінально-виконавчої інспекції.
Розуміючи важливість роботи з підобліковими кримінально-виконавчої інспекції, працівники Благодійної Асоціації «Світло надії» вирішили провести спеціальний тренінг, залучивши до цього експерта «Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні». Використовуючи сучасні найефективніші методи роботи та власний досвід, тренери БА «Світло надії» разом з залученим експертом та інспекторами кримінально-виконавчої інспекції мали нагоду детально розглянути та обговорити інноваційні методики профілактичної роботи щодо зменшення ризиків ВІЛ-інфікування серед засуджених у роботі підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, поділитися досвідом кращих практик.
Підводячи підсумки, Роман Дрозд – керівник пенітенціарного відділу БА «Світло надії» зазначив, що в подальшій роботі спільно з інспекторами КВІ, використовуватимуть індивідуальний підхід по роботі з під обліковими, який буде спрямований в першу чергу на зміну їх мислення та поведінки. Маємо надію на те, що кожен з учасників заходу, крім застосування сучасних інноваційних підходів в своїй роботі, зможе проявити не байдужість і усвідомити важливість саме своїх дій в цьому напрямку роботи.