Вхід | Реєстрація

Звернення до жителів Новосанжарського району і органів влади

Новосанжарська района організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) стурбована і засмучена тими подіями, які відбуваються зараз у нашій країні. Протистояння, яке триває більше двох місяців, не принесе користі ні владі, ні опозиції, ні простому народу.

Пожежу громадянської війни легко роздмухати, та на її гасіння підуть роки і навіть десятиліття, а почуття помсти і ненависті тих, хто безпосередньо постраждав, їх родичів і близьких переходить у генетичну пам’ять нащадків. Яскравий приклад цьому — настрій населення західних регіонів України, діди і прадіди яких були репресовані чи знищені владою Радянського Союзу як екстремісти і терористи, висловлюючись сучасною мовою.

Ми, ветерани Афганістану, кожен у свій час, протягом двох років брали безпосередню участь у бойових діях громадянської війни, яка також почалася з революції в Демократичній Республіці Афганістан. Ми на власні очі бачили, до чого призводить збройне протистояння. Тисячі убитих мирних жителів, зруйновані кишлаки і міста, сотні тисяч біженців. Наша участь у цій війні протягом десяти років до миру не привела. Натовські війська, які знаходилися там уже більше десяти років, теж порядку не навели. Виросло покоління чоловіків, які, окрім воювати зі зброєю в руках, нічого не вміють і не бажають. Останній приклад наслідків громадянської війни — Чечня, Дагестан та інші країни Кавказу, де майже двадцять років тліє ненависть і непримиримість в серцях людей, викликані наслідками війни.

Зараз у нашій державі недалекоглядні політики і «гарячі голови» з іншої сторони вперто штовхають суспільство у стан війни. І коли замість пластикових куль і пляшок з бензином мова буде вестися чергами з автомата Калашникова, коли рахунок убитих і поранених піде сотнями, тисячами — так просто це не закінчиться. Окрім розподілу території країни, буде розподіл людей у суспільстві на своїх і чужих.  Злість та ненависть, непримиримість, які накопичилися за останній час, щосили виплеснуться надалі.Брат піде на брата, син на батька, колишні друзі і товариші стануть заклятими ворогами. З часом забудуться першопричини, чому пролунав перший постріл і з чого все почалося, залишиться тільки всепоглинаюче прагнення нищити, убивати. Відразу зараз і не скажеш, з чого ж почався Майдан. Були одні лозунги, зараз — другі, завтра будуть треті.

Особливо нас обурює поведінка силових структур з полоненими. Таке враження, що в так званому «Беркуті» зібрані садисти і бандити. Знущання, приниження, катування полонених у цивілізованих державах вважають ганьбою і безчестям, а винних у цих діях суворо карають. У свій час нам доводилося брати в полон душманів зі справжньою зброєю, а не з лопатою для прибирання снігу, але нам навіть у голову не приходило знущатися і катувати полонених. Це жорстко контролювалося командирами, політпрацівниками і органами КДБ. Не треба виправдовувати ці звірячі дії екстремальними умовами, адже в силових структурах служать не юнаки, а зрілі чоловіки, і стоять вони на вулицях не два роки поспіль, а лише два місяці.

Ми звертаємося до вас у цей тривожний та неспокійний час з проханням прийняти спеціальне звернення до вищих органів влади, прислухатися до голосу розуму, вжити всіх заходів, щоб ліквідувати протистояння. Ми звертаємося з проханням не залишати наше зверненням поза увагою. Нам жити на цій землі і надалі. Якщо хвиля протистояння докотиться і до нас — це не матиме нічого позитивного.


Автор: Михайло Коркішко, голова районної організації української спілки ветеранів Афганістану


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
31 січня 2014, 15:12 | Нові Cанжари | Політика


1. Гість / 31 січня 2014, 16:00
Миша Молодець,настоящий офіцер
2. Гість / 31 січня 2014, 17:47
Да. А сьогодні кожний сільський голова повинен був негайно надати відповідь до правоохоронців, чи були сесії по селах та чи не приймались політичні рішення. Правда. не сказали, що буде тим, укого раптом такі рішення приймалися чи будуть прийматися.
3. Гість / 31 січня 2014, 18:28
«Беркуті» зібрані садисти і бандити."
До "афгпнців" у мене ОСОБЛИВА повага. Міша, питання: твої дії, коли тебе (а ти виконуєш завдання під присягою) "сцикуни" бють цепами, камінням, підпалюють, а ти і твої друзі просто стоять і не мають права їх змести . Ти ж "афганець"??? Всі ж бачили, що робили строчникам. Не може на землі бути дві правди.
4. Гість / 31 січня 2014, 22:01
Присяга даеться людiм, а не посадовцям.
5. Ясен / 1 лютого 2014, 04:18
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
3. Гість пише:
«? Всі ж бачили, що робили строчникам. Не може на землі бути дві правди.»
Я б то падло,що послав на Майдан срочників розіп"яв.Присягу дають народу України,а не бандитам.Та й хлопців на Грушевського били не срочники,а добре підготовлені кати.Прислухайтесь до воїнів -інтернаціоналістів,вони знають що говорять.
6. Слава Україні / 1 лютого 2014, 09:15
5. Ясен пише:
« Міша, питання: твої дії, коли тебе (а ти виконуєш завдання під присягою) "сцикуни"»

ТИ ПЛЯ,ДЯТЕЛ!!!!!Ось тобі присяга!!!!ЗАТВЕРДЖЕНА
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 грудня 1991 р. N 382
ПРИСЯГА
працівника органів внутрішніх справ України
Я, (прізвище, ім'я та по батькові), вступаючи на службу до
органів внутрішніх справ України, складаю Присягу і урочисто
клянуся завжди залишатися відданим НАРОДОВІ України, суворо
дотримуватися її Конституції ( 888-09 ) та чинного законодавства,
бути гуманним, чесним, сумлінним і дисциплінованим працівником,
зберігати державну і службову таємницю.
Я присягаю з високою відповідальністю виконувати свій
службовий обов'язок, вимоги статутів і наказів, постійно
вдосконалювати професійну майстерність та підвищувати рівень
культури, всіляко сприяти зміцненню авторитету органів внутрішніх
справ.
Клянуся мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил і життя,
боротися із злочинністю, захищати від протиправних посягань життя,
здоров'я, права й свободи громадян, державний устрій і громадський
порядок.
Якщо ж я порушу цю Присягу, то хай мене покарають за всією
суворістю закону.

(Підпис)....сволота ти!ПРИСЯГА ДАЄТЬСЯ НАРОДОВІ!!!!А НЕ БАНДЮГАНАМ ЯНУКОВИЧА!!!!
7. Слава Україні / 1 лютого 2014, 09:35
......і ще одне:Якби там дійсно,стояли не СЦИКУНИ,яких ми з вами виховали,а "Афганці",то вони вже давно пустили кулю в лоба,полковнику чи підполковнику,і перейшли захищати НАРОД!ВОНИ МАЮТЬ ПОВНЕ ПРАВО НЕ ВИКОНУВАТИ ЗЛОЧИННІ НАКАЗИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8. Гість / 1 лютого 2014, 10:24
6. Слава Україні пише:
«ТИ ПЛЯ,ДЯТЕЛ!!»

Марк Твен: "Никогда не спорьте с идиотами, вы опуститесь до их уровня, где они вас задавят своим опытом"
9. Ясен / 1 лютого 2014, 16:23
6. Слава Україні пише:
«5. Ясен пише:
« Міша, питання: твої дії, коли тебе (а ти виконуєш завдання під присягою) "сцикуни"»»
І де ж я таку єрунду писав?Адміне,невже отакі провокації є нормальними для "Ехо"?Чекаю пояснень.
6. Слава Україні пише:
«ТИ ПЛЯ,ДЯТЕЛ!!!!!Ось тобі присяга!!!!ЗАТВЕРДЖЕНА
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 грудня 1991 р. N 382
ПРИСЯГА
працівника органів внутрішніх справ України
Я, (прізвище, ім'я та по батькові), вступаючи на службу до
порядок.
Якщо ж я порушу цю Присягу, то хай мене покарають за всією
суворістю закону.

(Підпис)....сволота ти!ПРИСЯГА ДАЄТЬСЯ НАРОДОВІ!!!!А НЕ БАНДЮГАНАМ ЯНУКОВИЧА!!!!»
Підтримую 100%.Надіюсь що знову не підставлять.