У Кременчуцькій виховній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області впродовж вихідних березневих днів підлітки вшановували Тараса Шевченка – великого сина України, геніального українського художника й поета, відомого громадського діяча. В його особі український народ ніби злив свої найкращі духовні сили і обрав його співцем своєї історичної слави, соціальної недолі, власних сподівань і прагнень.
— Шевченкове слово — це сила, віра у свій народ, його волю та долю. Кобзар був і є тією людиною, котра підняла народ до боротьби за світле майбутнє, за кращу долю, за право називатися людиною. І сьогодні його слова лунають пророче у кожному куточку України, в серцях усіх українців. Його творчість надихає, спонукає долати вершини. І не важливо,яке надворі століття, — мудрі слова залишаться істиною назавжди!,- зазначив начальник виховної колонії Юрій Величко, вітаючи хлопців з великою подією – 200-річчям з дня народження Кобзаря.
Усні журнали «Вшановуємо Великого Кобзаря», які пройшли в загальноосвітній школі установи, розпочиналися словами з відомих творів Тараса Григоровича. Щоб глибше усвідомити ту велетенську роль, яку відіграла ця людина в житті народу, підлітки пригадали життєвий та творчий шлях Шевченка біля стенду художньо-прикладних виробів «Шевченківські дні», які виготовили під час гурткової роботи.
У кожному класі згадали великого сина України під час перегляду фото та відео-слайдів. Кожна перегорнута сторінка перенесла вихованців у ті тяжкі роки, коли на Україні було кріпацтво. Хлопці декламували відомі поетичні твори поета, згадували сторінки національних та революційних творів поета-демократа.
Учні 10-11 класів під керівництвом вчителів української мови та літератури написали реферати про життя і діяльність Шевченка та провели конференції на теми: «Образ жінки-матері у творчості Кобзаря», «Із Шевченкових чистих джерел», «Кобзарем його звали».
У шкільній бібліотеці було організовано книжкову виставку «Ми не забули тебе, Тарасе!». В кімнатах виховної роботи проведено конкурс на кращого читця творів Кобзаря та конкурс малюнків за творчістю Шевченка.