У теперішній час в Україні значну роботу з вивчення і пропагування історії рідного краю здійснюють краєзнавчі та історичні музеї. Їх діяльність пов'язана із суспільними потребами у збереженні та вивченні документальних пам’яток матеріальної і духовної культури народу, природних об'єктів.
Різновидністю громадських музеїв є шкільні музеї. Вони комплектуються, створюють експозиції і використовують їх відповідно до навчально-педагогічних і виховних завдань школи. Кращі шкільні музеї функціонують як шкільні навчально-методичні центри і лабораторії, що відкривають значні можливості підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Важливу роль при цьому відіграє самостійна робота школярів під керівництвом педагогів.
З метою упровадження нових форм музейної педагогіки у роботу музеїв при навчальних закладах 8-9 жовтня 2014 року був проведений обласний семінар-практикум керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах. Перший день семінару проходив у м.Полтава, а 9 жовтня учасники практикуму відвідали заклади освіти та культури Кобеляцького району.
Спочатку гості відвідали музей народознавства та кімнату Бойової Слави Бутенківської зош, де учні-екскурсоводи провели змістовні подорожі та розповіли про музейні експонати. Далі було проведено пленарне засідання, на якому перед учасниками семінару виступили: начальник відділу освіти Кобеляцької райдержадміністрації Коваль Н.М., директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Комісар С.В., керівник зразкового музею Солошинської зош Свириденко В.М. Про форми і методи роботи шкільних музеїв інформували керівники музеїв Дрижино-греблянської зош Замкова Л.А та Орлицької зош Шовкопляс Л.С., директори Кобеляцького НВК№1 Постольник Я.Г. та Бутенківської зош Журавель Г.В. Далі гості відвідали Кобеляцький музей літератури та мистецтва, директор якого Чешко Т.М. розповіла про роботу музею та познайомила всіх з музейною експозицією. Після цього учасники семінару переїхали в Світлогірську зош, де їхній увазі на базі історико-краєзнавчого шкільного музею був запропонований практикум «Формування системи духовних цінностей дитини через педагогічний процес в умовах музейного середовища». Про роботу шкільного музею розповіли присутнім директор Світлогірської зош Ялова А.С. та її заступник Малькова С.В. Підсумки семінару-практикуму було підведено на засіданні круглого столу, учасники якого високо оцінили стан музейної справи у навчально-виховних закладах Кобеляцького району.