Вхід | Реєстрація

На Полтавщині медсестра відмовилася лікувати доньку учасника АТО

На Полтавщині медсестра відмовилася лікувати доньку учасника АТО

У Великобагачанському районі в одній із лікарень дитині відмовилися надавати медичну допомогу

На Полтавщині через дивну поведінку медпрацівника довелося страждати маленькій дитині. Про це нам розповів наш читач Володимир Сенчук. За його словами, у нього є 11-місячна донька Женя і от 19 січня вона захворіла. У дитини піднялася температура, що дуже налякало батьків.

Чоловік тут же відвіз дитину до місцевої лікарні (сім’я проживає у селі Остап’є Великобагачанського району). Прийняти хвору дитину мала патронажна медсестра, яка проводить огляди всіх дітей у селі, Лідія Захаренко. Проте жінка навіть не оглянувши дівчинку, відправила батька з дитиною у Велику Багачку до педіатра.

Районний педіатр, оглянувши дитину, поставив діагноз..., і приписав курс уколів. Колоти дівчинку мала та ж сама медсестра, проте вона з невідомих причин заявила, що «їй воно не треба». Через це Володимирові довелося возити дівчинку до райцентру, проте курс уколів вже був збитий. За словами Володимира Сенчука, Лідія Захаренко вже багато років не виконує своїх обов’язків:

— У нас в Остап’є є лише двоє новонароджених, та й до тих вона не ходить, хоча мала б це робити, — говорить батько дитини. — Медсестра не ходить на виклики і заявляє, що коли я хочу викликати її до дитини, то маю особисто за нею приїжджати.

Володимир Сенчук учасник АТО, брав участь в охороні громадського порядку у зоні бойових дій на Донбасі у складі зведеного батальйону правоохоронців. Двадцять дев’ятого грудня минулого року Володимир Сенчук, за ротацією повернувся зі Сходу країни — додому.

Своя правда у цій історії є і у Лідії Захаренко. Нам вдалося додзвонитися до медсестри. Вона розповіла, що 19 січня ввечері о 21:30 до неї зателефонував Володимир Сенчук і розповів про стан своєї дитини. За словами Лідії, подружжя перед тим, як зателефонувати до медсестри, вже звозило дитину до районного педіатра. Подружжя не змогло ні показати задокументований діагноз, ні рецепт на антибіотики. Оскільки згідно з наказом МОЗ України дітей до трьох років потрібно лікувати виключно у лікарнях, уколів жінка спочатку не робила. Натомість батько дівчинки став поводитися агресивно, кричав на жінку. Коли Лідії все ж показали медичний документ, вона почала колоти дівчинку, проте пізніше припинила курс, так як дитині стало гірше, і її треба було відправляти до лікаря в район.

Зусиллями районного педіатра Валентини Марченко дівчинку вже майже вилікували, проте конфлікт між медиками та родиною Сенчуків ще триває. Окрім «Полтавщини» чоловік звернувся і до офіційних органів, зокрема, направив письмову скаргу до начальника департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктору Лисаку.

З приводу наказу МОЗ ми проконсультувалися у начальника обласного департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака. Він сказав, що наказу, який би забороняв дітям домашнє лікування, не існує. Класти дитину до лікарні чи лікувати вдома — вирішують батьки. Але головна проблема в цій історії зовсім не в тому.

В амбулаторії в Остап’єму немає кваліфікованого дитячого лікаря і всі огляди проводить патронажна медсестра. Із села до Великої Багачки лише 45 км, проте у тих населених пунктах, які знаходяться в глухій далечині, теж не завжди достатньо укомплектовано. Навіть у деяких селах Полтавського району лікарні недостатньо забезпечені медикаментами, апаратурою та персоналом, що ж вже казати про віддалені райони області.


Автор: Владислав ВЛАСЕНКО, «Полтавщина»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| В.Багачка | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації