До редакції звернулася жителька міста Полтава, Родічева Вікторія, яка повідомила, що наразі у віданні УМВС України в Полтавській області та обласної Прокуратури знаходиться справа, пов’язана з використанням імені фізичної особи (Родічевої В.В.) в незрозумілих цілях.
Ось що вона написала у своєму листі:
3 січня 2015 року з телефонної розмови з моєю матір’ю я довідалася про те, що на мою домашню адресу надійшли 2 листи: з Генеральної Прокуратури України та Верховної Ради України. Зміст цих листів становили відповіді на звернення особи, яка назвалася Родичевою Вікторією Валерійовною.Хто і з якою метою писав на адресу вищевказаних установ, використовуючи схоже на моє ім’я та мою адресу, – мені невідомо.
Моє прізвище та по батькові пишуться інакше. Згідно паспорту я – Родічева Вікторія Валеріївна.
Також у начебто заявах від мене відсутній мій особистий підпис.
У зв’язку з відсутністю підпису автора ГПУ повернула заяву без розгляду (22.12.2014 р. №19-178324-14-вих).
А ось з Верховної Ради України звернення начебто від мене 25.12.2014 р. за №09-0356.16.14/01-12.14 було надіслано на розгляд УМВС України в Полтавській області.
Справа, з якою невідома мені особа зверталася до ГПУ та ВРУ, стосується розповсюдження наркотичних речовин людиною, ім’я якої та будь-які подробиці з життя якої мені невідомі. Також у зверненні звинувачуються правоохоронні органи у бездіяльності з приводу протидії обігу наркотичних речовин.
Дану ситуацію вважаю порушенням моїх прав.
Зокрема, порушено моє право на ім’я. Незважаючи на помилки у прізвищі та по батькові, немає сумніву, що невідомий заявник це робив саме начебто від мого імені, незаконно його використовуючи. Я приймаю активну участь у громадському житті м. Полтави, тому будь-яке незаконне використання мого імені вважаю таким, що шкодить моїй честі, гідності та діловій репутації.
Крім того, таким чином мене намагалися вплутати у ситуацію, до якої я не маю відношення і з приводу якої мені нічого не відомо.
Також виявилося, що даний випадок непоодинокий. Дещо раніше був факт подібних заяв на адресу одного з відділів УМВС у Полтавській області начебто від іншої публічної особи.
Вважаю, що таким чином невідома особа (особи) намагаються здійснити вплив на діяльність правоохоронних органів, що може вже кваліфікуватися як злочин.
Тому прошу розслідувати дану справу, аби сприяти покаранню винних у порушенні моїх прав та попередити можливий злочин.
Звичайно, що незрозуміла ситуація з використанням кимось мого імені з якоюсь прихованою метою викликала справедливе обурення з мого боку. Тому одразу після отримання листів з ВРУ та ГПУ я зібралася звернутися до правоохоронних органів. Але виявилося, що оперуповноважені відділу БНОН паралельно хотіли отримати мої пояснення, оскільки їм було передано справу на розгляд з апарату ВР України.Мною були дані пояснення в Октябрському райвідділі міліції. У зв’язку з деякими виявленими обставинами проведені зустрічі з очільником обласного УМВС, керівниками деяких підрозділів обласної міліції та прокуратури.
Деякі версії (власні та неофіційні від інших осіб) з приводу вищезазначеного наступні:
- Дехто невідомий намагався використати моє ім’я для зосередження моєї уваги саме на цій справі, а не на чомусь іншому (що могло, наприклад, становити загрозу чиїмось інтересам).
- Знаючи мою властивість – не залишатися осторонь суспільно важливих справ – дехто намагався «розкрутити» або справу з розповсюдженням наркотичних речовин певними особами, або справу з начебто незадовільною роботою правоохоронних органів у цьому напрямку.
- Мій випадок висловлення начебто незадоволення діяльністю УБНОН був не першим за останній час. Отже, можливо, дехто наполегливо прагне зміни керівництва/працівників цього відділу. І пов’язано це може бути з тим (в тому числі), що даний відділ зараз справді працює «за призначенням». Декому це може не подобатися. Або дехто хоче мати зиск з вільного обігу наркотичних речовин.
Існують і інші версії. Якими є «робочі версії» Прокуратури та УМВС – особисто мені невідомо.
Наразі справа передана обласним УМВС на розгляд до Київського райвідділу.