Вхід | Реєстрація

Зарплата в «конвертах» — порушення законодавства

Чи варто сьогодні пояснювати, що для будь-кого з нас достойний заробіток — це важлива складова нашого життя. Для багатьох зарплата є єдиним джерелом доходу, якого мусить вистачити і на оплату комунальних послуг, і на купівлю продуктів харчування, ліків, проїзд у транспорті тощо.

Сьогоднішні відносини між роботодавцями та працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства. Не секрет, що для більшості громадян виплата зарплати відбувається в «конвертах». Під виплатою зарплати «в конвертах» розуміємо неофіційні трудові відносини, інакше кажучи, з працівником не укладається трудовий договір, не реєструються трудові відносини у відповідних органах, а зарплата видається за домовленістю. Насамперед такі працівники позбавляються соціальних гарантій, тобто позбавлені права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги з безробіття у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності і при спричиненні нещасного випадку чи професійного захворювання (на виплату пенсії чи компенсації родичам на випадок смерті) та інших випадках, передбачених законодавством.

Найманий працівник не має права на оплачувану відпустку, на компенсацію за роботу у вихідні, святкові дні. Його трудовий стаж не обліковується і не фіксується, не здійснюються необхідні відрахування. Це обов’язково вплине на розмір пенсії в майбутньому. Тому одним з основних шляхів забезпечення прав працівників на достойну пенсію є детінізація та легалізація заробітної плати.

Крім того, нелегальна робота — це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні й здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Шановні наймані працівники, пам’ятайте, що, влаштувавшись на роботу, підприємець має заключити з вами трудовий договір. Для того, щоб працівнику був зарахований повний місяць страхового стажу заробітна плата повинна нараховуватися та виплачуватися не нижче встановленого законодавством мінімального розміру (на сьогоднішній день- це 1218,0 грн.), з якої мають бути сплачені внески до Пенсійного фонду. Періоди, за які несплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для обчислення пенсії.

Аби змусити свого роботодавця офіційно платити гідну заробітну плату і відчувати себе соціально захищеним, працівнику необхідно зайняти чітку позицію і наполягати на виплаті зарплати з дотриманням вимог чинного законодавства.


Автор: Альона Зайченко, начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду Україи в Кобеляцькому районі


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації