Вхід | Реєстрація

Полтавщина потребує більше донорської крові

Полтавщина потребує більше донорської крові

Сьогодні — Всесвітній день донора крові. Він щорічно відзначається на честь лауреата Нобелівської премії Карла Ландштейнера, який відкрив систему груп крові і народився 14 червня. Як розвивається донорство на Полтавщині ми поцікавилися у Полтавській обласній станції переливання крові.

Донор — це людина, яка добровільно ділиться своєю кров’ю з хворими, які її потребують. Донорство обумовлене добротою і милосердям людей, які безкорисливо допомагають рятувати інші життя.

У Полтавській області за 2015 рік прийняли 11713 донорів, з них — 11174 безоплатних. В результаті, було заготовлено 10365,4 літрів крові. Нині найбільше донорської крові потребують онкохворі, хворі діти, перинатальний центр.

На сьогодні, на Полтавщині близько 3145 донорів, які набули статусу Почесного донора України. Щодня на Полтавську обласну станцію переливання поділитися кров’ю з тими, хто її потребує, приходять близько 25-30 чоловік. В Україні для того, аби отримати звання почесного донора, потрібно здати кров щонайменше 18 разів по 450 мл. — сукупно, трішки більше 8 літрів.

На станції працює також виїзна бригада, яка заготовляє кров у районах області. Цього року по збору донорської крові найбільш активно працювали Полтавський, Велико-Багачанський, Котелевський, Кобеляцький, Машівський і Решетилівський райони.

 

Бути донором — досить почесно

Сьогодні, з нагоди Всесвітнього дня донора крові представники Червоного Хреста відвідали Полтавську обласну станцію переливання крові і відзначили символічними нагородами та подарунками почесних донорів. Цього дня кількість бажаючих здати кров була більшою, ніж зазвичай. Зокрема, до цього долучилися представники козацьких організацій.

Лікарі відзначають, що в період найактивніших бойових дій на Донбасі, спостерігався сплеск охочих поділитися кров’ю з пораненими, згодом ця активність дещо спала.

Під час відвідин станції переливання крові вдалося познайомитися з донором В’ячеславом Івановичем Двуреченським, який розповів, що регулярно приїзджає здавати донорську кров спеціально з Карлівки. На жаль, на місцях немає можливості здавати кров поодиноким бажаючим, потрібно, щонайменше, два донори, а такої донорської активності, як він, ніхто серед його земляків не проявляє.

Як відзначає заступник головного лікаря Полтавської обласної станції переливання крові Лариса Петрівна Якимишина, якщо говорити про європейське суспільство, то там донори надзвичайно поважаються в громаді, це вважається чи не найблагороднішою людською справою. Звання донора є досить почесним, і такі люди гідно носять відповідні значки та відзнаки. Наразі, мільйони людей у всьому світі зобов’язані своїм життям тим небайдужим, кого вони ніколи, навіть, не бачили.

Тому, медики сподіваються, що полтавці і жителі області розумітимуть, наскільки це потрібна і благородна справа, і будуть більш активними. Адже від цього залежать тисячі життів наших земляків.

 

Здача донорської крові — корисна для здоров’я

Періодичні кровопускання не тільки абсолютно безпечні для здоров’я людини, а й корисні, адже після здачі крові кістковий мозок продукує більше нових еритроцитів. В результаті цього, покращується обмін речовин, а це є фактором профілактики різноманітних захворювань і підвищує стійкість організму в екстремальних ситуаціях.

Правові засади донорства в Україні визначаються Законом України «Про донорство крові та її компонентів». Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня оплати давання донорами крові та її компонентів» держава відшкодовує донорам 16 грн за кожні 100 мл крові. Розпорядженням голови Полтавської ОДА № 517 кожен донор також отримує набір продуктів харчування або відшкодування їх вартості в сумі 30 грн. Але більшість донорів Полтавщини, як уже відзначалося, здають кров безоплатно, бо вони мотивовані на безкорисливу допомогу іншим людям.

Полтавська обласна станція переливання крові знаходиться за адресою — м. Полтава, вул. Шевченка, 23. Прийом донорів проводиться з 8 до 13 години, крім суботи та неділі.

Донором може бути кожна здорова людина віком від 18 до 60 років.

 


Автор: Віталій В’ЮН, «Полтавщина»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації