В березні 2017 року працівниками Кобеляцького районного відділу з питань пробації Північно – Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції старшим інспектором Юлією Рибалкою та фахівцем (з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Оленою Жорняк, проведено годину спілкування на тему: « Ненормативна лексика, та її наслідки », учасниками якої стали засуджені особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням, які перебувають на обліку. Дане явище досить поширене в суспільстві, і набуває катастрофічних обертів.
Сьогодні ми вже не дивуємося, що з уст дітей і дорослих ллється нестримним потоком нецензурна лексика. Більшість людей до цього просто звикли. Не можливо за день, чи два змінити ситуацію в країні, але можна зупинити лихослів’я в середині сім’ї, груп, чи соціумі. І розпочати слід із себе, беручи приклад із людей, які не лаються.
Тому завданням даної години спілкування є:
- Ознайомлення слухачів з впливом лихослів’я на здоров’я та особистість;
- Відповідальність, яку особа несе за вживання нецензурної лексики в громадських місцях, побуті передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, стаття 173;
- Формування стійкої відрази до ненормативної лексики;
- Надихнути до морального саморозвитку та самовдосконалення;
- Профілактика та корекція лихослів'я в суспільному середовищі;
- Удосконалення вміння керувати власними емоціями, контролювати гнів, поважати почуття інших;
- Виховання свідомого ставлення до своїх мовленнєвих вчинків та прагнення до адекватного вираження власних почуттів;
- Активізація пізнавальної активності, розвиток критичності мислення та вміння відстоювати власну думку.
Спілкування проходило в доброзичливій атмосфері, учасники зібрання змогли проаналізувати свої почуття. Побачити наслідки, які несуть за собою нецензурні слова, як для здоров’я, так і у відносинах з оточуючими.