Кожен район Дніпропетровщини багатий талантами та цікавими туристичними об’єктами, однак культурною перлиною області прийнято вважати саме Петриківку – духовний центр області. Бо тут зародилось і вже багато років не вмирає культурне надбання – Петриківський розпис.
27 квітня 2017 року вчителі початкових класів та християнської етики Кобеляцького району відвідали музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва в смт. Петриківка Царичанського району. Педагоги мали змогу прослухати розповідь про історію, розвиток та сучасність петриківського розпису, ознайомитись із колекцією народних традиційних ляльок та писанок; побачити зразки розпису різних часів та різних майстрів.
У музеї класоводи взяли участь у майстер-класі з петриківського розпису, під час якого навчались петриківському розпису та дізналися як замішати яєчну темперу, якою малюють петриківський розпис, як правильно накладати фарби і зробити вдома «кошачку» (котячий пензлик).
Під час екскурсії педагоги побували у Козацькому хуторі «Галушківка» – великому етнографічному центрі, заснованому на місці колишніх поселень запорізьких козаків. Він розташований недалеко від Петриківки. На хуторі відтворено козацький побут, житло, господарські споруди. Особливу атмосферу створюють деталі інтер'єру та екстер'єру. Відвідувачі почули розповідь про традиції і побут запорізьких козаків та різновиди козацької зброї, переглянули показ козацьких розваг та відвідали козацької каші.