Полтавська область увійшла у п’ятірку областей по реалізації програми «Доступні ліки»

Полтавська область увійшла у п’ятірку областей по реалізації програми «Доступні ліки»

6 березня, у приміщенні ПАТ «Укртелеком» відбулася селекторна нарада щодо стану забезпечення Урядової програми «Доступні ліки», напрямів її вдосконалення та проведення вакцинації з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком. Про стан програми та вакцини для населення Полтавщини звітувався заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

На урядову програму «Доступні ліки» на 2018 рік виділено більше ніж 36 мільйонів гривень. Минулого року ця сума становила майже 26 мільйонів. Завдяки цій програмі українці, які перебувають на обліку у лікаря з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом другого типу та бронхіальної астми отримують безкоштовно ліки.

— Ми затвердили 23 препарати, які можуть використовувати пацієнти, що перебувають на диспансерному обліку. Наша задача забезпечити достатню кількість цих ліків. А задача постачальників — надати ліки як вітчизняного виробника, так і закордонного. Сьогодні ці препарати у достатній кількості, — говорить начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

За його словами минулого року 300 тисяч чоловік по області отримали необхідні ліки безкоштовно, або з частковою платою. На сьогодні кошти, які виділені на програму у Полтавській області освоєно на 65%. Але Віктор Лисак запевняє, що питання не стоїть в освоєнні коштів, а полягає в доступності цієї програми для населення, призначення цих препаратів лікарем, контроль за станом здоров’я хворого.

За словами заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла наша область входить до п’ятірки кращих областей по реалізації цієї програми:

— Тільки за два місяці програмою «Доступні ліки» скористалися 52 тисячі 191 особа. І вони вже отримали необхідні ліки за кошти держави. Січень та лютий не показні місяці, тому за цей рік цифра пацієнтів, які скористаються програмою збільшиться до 400 тисяч осіб. У нас в області тільки пенсіонерів 400 тисяч, то фактично усі вони забезпечуються необхідними безкоштовними ліками.

Що стосується вакцини, то для Полтавської області вже надійшли сім тисяч доз. Їх розподілять по області та районам. Кількість отриманої вакцини від дифтерії, коклюшу, правцю за рік збільшилася у чотири рази, проти поліомієліту та кору — у три рази.

— Сьогодні жителів хвилює вакцина проти корі, якої не вистачало по всій Україні. Зараз ту кількість, яку отримала наша область достатньо, щоб зміцнити імунну прослойку та зменшити спади захворювання. Наразі проведена надзвичайно велика робота медичними працівниками, — стверджує Віктор Лисак.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко говорить, що необхідно забезпечити жителів сіл та ОТГ ліками урядової програми «Доступні ліки» і вакцинації та інформувати населення.

— Жителі сіл повинні бути забезпечені такими ж самими ліками як і населення міста. Вони повинні бути в однакових умовах. Програми «Доступні ліки» та вакцинація в Україні працюють, і ми спільно робимо все, щоб якість виконання цих програм тільки покращувалася.


Автор: Прес-служба Полтавської ОДА
Поділитися:
7 березня, 12:40 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Спорт і здоров'я | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації