В Україні можливі два сценарії розвитку подій, залежно від прогресу в проведенні структурних реформ для сталого розвитку та подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом, вважають у Національному банку України. Про це йдеться у витязі з протоколу останнього засідання Комітету НБУ щодо монетарної політики, який рекомендував правлінню регулятора залишити облікову ставку на незмінному рівні 17 %.
«Найближчий час буде вирішальним для прийняття рішень, важливих для продовження співпраці з офіційними кредиторами України. За умов активізації зусиль існує висока ймовірність отримання цього року траншу МВФ обсягом 2 мільярди доларів США та іншого пов’язаного фінансування, як і передбачено у базовому сценарії», — наголошується в документі. За інформацією НБУ, за такого сценарію буде доцільним проведення подальшої лібералізації валютних обмежень, щоб підтримати економічний розвиток. У той же час, при гальмуванні структурних реформ і відсутності фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів ситуація буде розвиватися за альтернативним сценарієм.
«Відсутність фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів підвищує уразливість економіки та фінансового ринку України, особливо в умовах обмеженого доступу на світові ринки капіталу», — йдеться в документі. Наголошується, що при реалізації такого сценарію Нацбанк може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки для зниження інфляції, застосовувати інтервенції для згладжування курсових коливань, а також ввести валютні обмеження, що вкрай небажано і може розглядатися як крайній захід при виникненні загроз для фінансової стабільності.