Нацбанк прогнозує два сценарії для країни

Нацбанк прогнозує два сценарії для країни

В Україні можливі два сценарії розвитку подій, залежно від прогресу в проведенні структурних реформ для сталого розвитку та подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом, вважають у Національному банку України. Про це йдеться у витязі з протоколу останнього засідання Комітету НБУ щодо монетарної політики, який рекомендував правлінню регулятора залишити облікову ставку на незмінному рівні 17 %.

«Найближчий час буде вирішальним для прийняття рішень, важливих для продовження співпраці з офіційними кредиторами України. За умов активізації зусиль існує висока ймовірність отримання цього року траншу МВФ обсягом 2 мільярди доларів США та іншого пов’язаного фінансування, як і передбачено у базовому сценарії», — наголошується в документі. За інформацією НБУ, за такого сценарію буде доцільним проведення подальшої лібералізації валютних обмежень, щоб підтримати економічний розвиток. У той же час, при гальмуванні структурних реформ і відсутності фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів ситуація буде розвиватися за альтернативним сценарієм.

«Відсутність фінансової підтримки з боку офіційних кредиторів підвищує уразливість економіки та фінансового ринку України, особливо в умовах обмеженого доступу на світові ринки капіталу», — йдеться в документі. Наголошується, що при реалізації такого сценарію Нацбанк може вдатися до подальшого підвищення облікової ставки для зниження інфляції, застосовувати інтервенції для згладжування курсових коливань, а також ввести валютні обмеження, що вкрай небажано і може розглядатися як крайній захід при виникненні загроз для фінансової стабільності.


Автор: Ігор Бабаєв
Поділитися:
7 червня, 12:44 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації