Українців відсьогодні чекає округлення суми в чеках

Українців відсьогодні чекає округлення суми в чеках

В Україні припиняють випуск монет дрібних номіналів.

Національний банк України з 1 липня припиняє карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, а також вводить правила округлення загальної суми покупки за готівку в бік зменшення при сумі від 1 до 4 копійок або в бік збільшення - при сумі від 5 до 9 копійок.

При цьому, як підкреслили в НБУ, округлення не буде застосовуватися при безготівкових розрахунках і стосуватиметься тільки загальної суми покупки в чеку або на іншому документі.

За інформацією Нацбанку, монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, введені в обіг раніше, і далі використовуватимуться як засіб платежу. Регулятор не вилучатиме їх з обігу.

У НБУ нагадали, що рішення про припинення карбування дрібних монет з введенням правил округлення загальної суми покупки при готівкових розрахунках дозволить скоротити витрати держави на забезпечення грошового обігу на більш ніж 90 млн грн на рік.

У цьому зв'язку підприємства торгівлі і сфери послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків будуть вказувати в чеках загальні суми до і після округлення, яке у межах законодавства не вважатиметься знижкою чи надбавкою, рекламою, стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг).

Довідка УНІАН. У вересні 1996 року в Україні була проведена грошова реформа, в результаті якої єдиним законним засобом платежу на території України стала українська гривня.

В даний час в обігу знаходяться купюри номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень, а також монети номіналом 1, 2, 5, 10, 25, 50 копійок і 1-2 гривні.

З 2019-2020 роки регулятор анонсував випуск в обіг монет номіналом 5 і 10 гривень, які згодом замінять банкноти відповідних номіналів.


Автор: «УНІАН»
Поділитися:
1 липня, 17:52 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації