Вхід | Реєстрація

Щоб відремонтувати дороги місцевого значення на Полтавщині, необхідно 80 млрд гривень

Щоб відремонтувати дороги місцевого значення на Полтавщині, необхідно 80 млрд гривень

1 січня 2018 року на Полтавщині автомобільні дороги загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України передані на баланс Полтавської ОДА. 2 березня було створено Державне підприємство “Агентство місцевих доріг Полтавської області”, а з 1 червня розпочався процес передачі на баланс підприємства місцевої мережі доріг.

Про результати роботи підприємства та плани на 2019 рік на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” розповіли директор “Агентства місцевих доріг Полтавської області” Олексій Басан та директор Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Таким чином, на свій баланс підприємство взяло 1170 доріг місцевого значення загальною протяжністю 7819,5 км і 460 мостів. Відтак, у Службі автомобільних доріг залишились дороги державного значення — міжнародні, регіональні та національні.

Дороги, які отримало підприємство, були у вкрай незадовільному стані.

“Була значно пошкоджена дорожня інфраструктура та засоби організації дорожнього руху: відсутнє бар’єрне та тросове огородження, не вистачало 70% необхідних дорожніх знаків, розмітка зношена більш, ніж на 90%. Також була велика кількість аварійних дерев та дикорослої порослі, що впритул наблизились до проїзної частини і подекуди утворили зелений тунель. Це виникло через те, що за останні 10 років основна увага приділялась виключно дорогам державного значення. А місцеві дороги фінансувались по залишковому принципу”, – розповідає Олексій Басан.

У відомстві зазначають: щоб привести дороги місцевого значення до ладу хоча б за 10 років, потрібно близько 80 млрд грн. Розмір виділеної у 2018 році субвенції з Державного Дорожнього фонду становив 588 млн грн. Виконані роботи з безпеки дорожнього руху – влаштування горизонтальної дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків, видалення карантинних рослин та порослі. А також:

Найбільшими проектами у 2018 році були:

Минулого року підприємство активно співпрацювало з громадами. За рахунок місцевих бюджетів вдалось залучити 23.7 млн грн, за які відремонтували 8 км доріг. Активними районами, які долучились до ремонту доріг на умовах співфінансування, були:

  • Гадяцький — 4, 32 млн грн;
  • Шишацький — 3 млн грн;
  • Миргородський — 2,7 млн грн;
  • Зіньківський — 2,2 млн грн;
  • Решетилівський — 1,2 млн грн;
  • Кобеляцький — 1,14 млн грн.

“Якщо є на рахунках громад (селищні, сільські, ОТГ) залишок близько 400 млн грн на початок року, які не використовуються на інфраструктуру, буде правильно спрямовувати кошти в ті регіони, які прагнуть відновлювати дороги і використовувати на це кошти”, – зазначив Тимофій Голбан.

У 2019 році на утримання та ремонт місцевих доріг на Полтавщині передбачено 802, 9 млн грн. З них — 80 млн грн на капітальний ремонт, 552, 9 млн грн на середній поточний і 170 млн грн на дрібний поточний та експлуатаційне утримання.

Пріоритетним проектом цього року буде ремонт ділянки дороги Київ-Харків-Довжанський в межах Полтави. Вартість — 142 млн грн (співфінансування з місцевим бюджетом 50/50). Також підприємство цьогоріч панує працювати на таких дорогах:


Автор: «Новини Полтавщини»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації