Перемогти сміття (фото)

Перемогти сміття

Лохвицьку об’єднану громаду цілком можна ставити у приклад як великим містам, так і маленьким селам, які не надто переймаються долею побутових відходів, їх сортуванням і за старою звичкою трамбують їх на звалищах. Це за умови, якщо у тих же селах є куди викидати сміття і взагалі чули про контейнери.

Натомість у Лохвиці проблему сміття успішно вирішують вже не перший рік. Йдеться про втілення амбітного проекту запровадження сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами «Очистим землю від сміття задля здорового життя!». Його загальна вартість – 2 мільйони 960 тисяч гривень. Проект реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Полтавської обласної ради. Проект вартісний, тож громада вирішила залучитися додатковою фінансовою підтримкою обласної влади. До його реалізації також залучили ще дві громади – Васильківської та Свиридівської сільських рад.

– Проблема поводження із твердими побутовими відходами є актуальною для кожної територіальної громади, – коментує Лохвицький міський голова Віктор Радько. – До обрання на посаду міського голови я працював директором комунального підприємства, тож добре знаю, що проблема утилізації сміття стояла гостро і потребувала першочергового вирішення. Ми усвідомлювали, що для її вирішення потрібні будуть великі кошти, тож вирішили об’єднатися заради спільної мети з двома сусідніми громадами. Підготували проект співробітництва територіальних громад Лохвицької міської ради, Васильківської та Свиридівської сільських рад. 

Перший етап проекту реалізували за підтримки німецьких партнерів. А у 2017 році подали його на конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, аби отримати фінансову підтримку також і з обласного бюджету. Йдеться про сучасну модель раціонального поводження з ТПВ одночасно в 3-х сусідніх громадах району із загальною чисельністю населення понад 13 тисяч мешканців. Проект став переможцем у четвертій категорії конкурсу (серед спільних проектів громад). І його автори отримали на реалізацію свого задуму додаткові 600 тисяч гривень із обласного бюджету.

Тож що на цей момент вже зроблено у Лохвиці? Як розповідає міський голова Віктор Радько, придбано та встановлено поблизу багато верхівок тисячу контейнерів для сміття. Причому встановили контейнери на спеціально облаштованих майданчиках – із металевою огорожею, навісом. Міський голова зауважує, що передбачено й можливість подальшого роздільного збору побутових відходів. Таких майданчиків 33, їх спроектовано на два контейнери. Тож вже найближчим часом тут планують встановити 2 контейнери різного кольору: один для збору органічних відходів, інший – для ТПВ, які підлягають переробці. 

– Другий етап проекту ми реалізували за кошти обласної ради та особистої підтримки голови обласної ради Олександра Біленького, – додає Віктор Радько. – Було придбано євроконтейнери під змішаний збір сміття об’ємом 120 літрів у рамках програми «Контейнер у кожен двір». Їх встановили у приватному секторі. Тобто тепер жителі міського приватного сектору та сіл, що входять до об’єднаної громади мають змогу збирати сміття у контейнери. Збір сміття відбувається по графіку. Побутові відходи вивозять два сміттєвози. Один обслуговує багатоповерхівки, інший – приватний сектор ОТГ та села громади. До речі, новенький сміттєвоз об’ємом 9 куб. м із заднім завантаженням придбали у 2018 році. А на цей рік у бюджеті об’єднаної громад передбачили кошти на закупівлю ще тисячі контейнерів, аби всі мешканці були охоплені цією послугою і отримали свій контейнер для збирання сміття. Він, до речі, передається у користування на безоплатній основі.

У амбітних планах Лохвицької громади – придбати та встановити сміттєсортувальну лінію для переробки побутових відходів. Це дозволить отримувати прибуток від реалізації вторинної сировини і органічних добрив після компостування органічних відходів. А ще – зменшить навантаження на полігон.


Автор: Настя ТОПОЛЯ, «Новини Полтавщини»


20 лютого, 15:40 | Лохвиця | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації