В Україні скорочується чисельність пенсіонерів - експерт

В Україні скорочується чисельність пенсіонерів - експерт

За п’ять з половиною років чисельність пенсіонерів скоротилась на 2,1 млн. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко, передає УНН.

"За п’ять з половиною років, із 2013 по І півріччя 2018 року чисельність пенсіонерів скоротилась на 2,1млн. Середні темпи скорочення становлять 2% щороку", - написав експерт.

Він уточнив, що у 2014 році скорочення відбулось на 10% через окупацію Сходу України та Криму. Однак зараз важко встановити точну кількість осіб, які перебувають на окупованій території через їх міграцію та відсутність механізмів підрахунку.

"Постійно протягом п’яти з половиною років скорочується кількість пенсіонерів, які отримують пенсію за віком. Кожного року таких людей стає на 2% менше. Кожного року скорочується також чисельність тих, хто отримує соціальні пенсії, але темпи значно швидші – 5% на рік. Зменшується й кількість пенсіонерів, які отримують пенсії як військовослужбовці – на 1% щорічно", - зауважив Дорошенко.

Експерт зазначив, що в той же час в інших категоріях людей похилого віку відбуваються відмінні від цього процеси.

"Так кількість пенсіонерів, які отримують пенсію на довічне утримання суддів у відставці постійно зростає, і в середньому збільшується на 21% кожного року. У 2016-2017 роках стало більше людей, які отримують пенсію за вислугу років. Однак у 2018 році їх кількість повернулася до показника 2013 року. Та ж сама тенденція, коли протягом 2015-2017 років зростала чисельність пенсіонерів, що отримують пенсію за інвалідністю та за втратою годувальника, а в 2018 році вона почала падати", - написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За роки окупації понад 120 тис. пенсіонерів Донбасу взагалі не отримували пенсії в Україні

Також експерт проаналізував динаміку середнього розміру пенсій за останні 5 років.

"Середній розмір пенсії по всім категоріям складав у 2013 році 1526 грн, у 2014 – 1582грн, 2015 – 1700 грн, у 2016 році – 1828 грн, у 2017 – 2479 грн, а в І півріччі минулого року – 2562 грн. Тобто з 2013 по 2018 пенсія зросла в 1,7 рази", - зазначив Дорошенко.

Він додав, що станом на кінець першої половини 2018 року чисельність економічно активного населення віком від 15 до 70 років ставила 18 млн осіб. Враховуючи рівень безробіття в 8,3% чисельність зайнятих в Україні складала 16,5 млн осіб. Пенсіонерів на той час було 11,5 млн. А це означає, що на кожного пенсіонера припадає лише 1,4 осіб, що працюють.


Автор: «Українські Національні Новини»Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномОстанні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації