Питання економії енергоносіїв хвилюють майже кожного українця. Непосильні тарифи на природній газ і електроенергію змушують громадян віддавати у рахунок плати за комуналку більшу частину заробітної плати. Особливо враховуючи ціну на блакитне паливо, якою на початку опалювального "порадував" український уряд.
Ні для кого не стане секретом, що за останні п’ять років чимало громадян, котрі проживають у приватних будинках, почали обігрівати приміщення дровами. Тобто, у своїх житлах замість газових котлів вони установили дров’яні. Але деревина, на жаль, відноситься до вичерпного ресурсу, тому не варто розраховувати на її постійну наявність. Тим більше, що подібні заходи можуть застосовувати лише власники будинків, із квартирами такий варіант точно не підійде. Ну, не зможе ж людина, яка мешкає на п’ятому поверсі, ззовні прибудувати до свого житла котельню.
Економте до 40 відсотків енергоресурсів
Фахівці столичної компанії "Тепла Квартира" наголошують, що єдиний дієвий спосіб зберегти тепло в оселі — провести її повну теплоізоляцію. Адже коли із вікон, дверей і стін назовні виходить тепле повітря, то скільки б природного газу чи електроенергії ви не використали, а в квартирі тепло не триматиметься. І єдиним теплим місцем буде хіба що сама батарея, конвектор, електрообігрівач чи електрична ковдра.
— Завдяки теплоізоляції, досягається економія енергоресурсів до 40 відсотків — наголошують представники компанії "Тепла Квартира", — а температура в квартирі піднімається у середньому на 7 градусів. Крім того, з помешкання зникають цвіль і грибок. Не варто також забувати, що утеплюючі матеріали виконують ще й шумоізолюючу функцію.
Приймати радикальні заходи українців змушує і той факт, що уряд учергове анонсував зростання цін на енергоносії. І якщо цього опалювального сезону громадянам доводилось витрачати на оплату житлово-комунальних послуг більшу половину мінімальної заробітної плати, то в наступному ця похибка може зрости в геометричній прогресії.
Тому вже сьогодні жителі багатоквартирних будинків мають задуматись над утепленням своїх осель. До того ж не з середини квартири, а із зовні.
У "Теплій Квартирі" знають, як правильно утеплюватись
Спеціалісти компанії "Тепла Квартира" виділяють кілька важливих правил, що стосуються теплоізоляції квартир. По-перше, для утеплення необхідно використовувати якісні матеріали, що дійсно зберігатимуть тепло. По-друге, справжній ефект від утеплення буде відчутний лише тоді, коли теплоізолюється увесь багатоквартирний будинок. Ті громадяни, хто прислухався до цієї надзвичайно слушної поради, взимку вмикають газ лише в сильні морози.
Цей досвід успішно використовують жителі столиці. І на сьогоднішній день замовити утеплення фасаду в Києві зможуть як мешканці двоповерхівки, так і хмарочосу. Адже професійні майстри працюють однаково добре і на землі, і в повітрі. Щоправда, таку небезпечну роботу під силу виконати лише спеціалістам, які мають навики альпіністів.
Отож, у компанії "Тепла Квартира" наголошують: досить гріти повітря на вулиці, збережіть тепло у своїй оселі.