Під час Холодної війни військове керівництво США розробило план по знищенню важливих цілей на території колишнього СРСР.
Управління національних архівів і документації США опублікувало складений у 1956 році список цілей, за якими Вашингтон мав завдати ядерні удари у разі війни з СРСР.
Список містить цілі масованого ядерного удару США по СРСР, країнам Східного блоку та Китаю, який планувався на 1959 рік.
Даний документ являє собою таблицю, яку розробило Стратегічне авіаційне командування США. У таблиці перераховані сотні цілей, званих «наміченими епіцентрами» (DGZ = Designated Ground Zeros). Серед них 179 цілей в Москві, 145 у Ленінграді і 91 в Східному Берліні, Пекіні, Варшаві. Обсяг документа – 800 аркушів.
Серед опублікованих цілей для скидання ядерних бомб значилися два міста Полтавщини – Полтава та Миргород, на території яких на той час знаходилися військові аеродроми. Через свою наближеність до кордону вони були одними з пріоритетних цілей.
В 1946 році з Любліну (Польща) в на авіабазу Полтава-4 перебазувалася 13-та гвардійська Дніпропетровсько-Будапештська важка бомбардувальна авіаційна дивізія. Разом з штабом дивізії на Полтавський аеродром перебазувався 185-й гвардійський Кіровоградсько-Будапештський важкий бомбардувальний авіаційний полк.
В 1949 році полк перший у Військово-повітряних силах СРСР отримав на озброєння важкі бомбардувальники Ту-4. З 1955 року на озброєнні 185 вбап — важкі реактивні бомбардувальники Ту-16, з 1974-го — Ту-22М3 з авіаракетним комплексом Х-22М. В 1957 році дивізія першою в СРСР стала освоювати дозаправки в повітрі.