5 серпня, під час апаратної наради, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов розповів про забезпечення потреб області в продовольчих ресурсах зерна.
“За пів року аграрії області придбали 700 одиниць с/г техніки, з них 257 одиниць за програмою держпідтримки аграріїв. Минулого року на Полтавщині запрацювало 10 елеваторів (потужність — 340 тис. тон), цього ж року реалізується 9 інвестиційних проектів будівництва елеваторів”, – повідомив Сергій Фролов.
Так, наприклад, у Семенівському районі вже запрацював один з найбільший в області елеваторів потужністю 120 тисяч тон одночасного зберігання зерня, а головне, що створено 45 робочих місць.
Найбільша врожайність спостерігається у Машівському, Карлівському, Лохвицькому та Шишацькому районах.
Заготівля зерна для випікання хлібу має становити 135 тисяч тон зерна, на сьогодні в області заготовлено 800 тисяч тон.
“Минулого року хліб здорожчав на 16%. Зараз же хліб дешевший, ніж минулого року. Загалом на Полтавщині ціна на хліб, борошно та макаронні вироби нижча за середні ціни на ці товари в Україні”, – зазначив Фролов.
Аналізуючи минулі роки — ціна хлібу починає зростати із середини літа, так як зростає попит на пшеницю.
“Ціна на хліб завжди була політичним та соціальним питанням. Якщо попит на ринку, дійсно, зросте, то і ціна на хліб зросте”, – зазначив т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.
“Однією з головних проблем на території всієї країни, протягом останніх двох років, залишається недостатня кількість жита. Жито закупляємо у Білорусі. У державі відсутній механізм заохочення аграріїв вирощувати жито”, – говорить Фролов.
Хлібовиробники попереджають, що житній хліб значно зросте у ціні. Тобто, може бути таке, що житній (соціальний) хліб буде дорожчий за пшеничний. Також вони вважають, що одним з важелів впливу на ціни є регулювання цін на жито на рівні держави та заохочення аграріїв до посіву жита.
“Будемо готувати звернення до нового Уряду та Верховної Ради щодо врегулювання цін на жито та розроблення Програми державної підтримки аграріїв, які вирощуватимуть жито”, – наголосив Олег Пругло.