До всеукраїнського флешмобу у соціальній мережі Фейсбук #поверніть_гроші_громад ініційованого Асоціацією міст України, долучаються голови місцевих рад, як з Полтавщини так і з усієї країни.
Про це повідомили у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України
Нагадаємо, ще 10 липня Уряд схвалив рішення про спрямування 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. З них, саме 70 млн гривень мали отримати наступні ради на Полтавщині:
- Диканська селищна рада – 6,3 млн грн;
- Заводська міська рада – 6,5 млн грн;
- Зіньківська міська рада – 8, 2млн грн;
- Карлівська міська рада – 12,1 млн грн;
- Кобеляцька міська рада – 7,8 млн грн;
- Котелевська селищна рада – 10 млн грн;
- Оржицька селищна рада – 3 млн грн;
- Хорольська міська рада – 10,4 млн грн;
- Чутівська селищна рада – 5, 6 млн грн.
Ці гроші почали надходити на рахунки місцевих бюджетів, але вже через деякий час за дорученням Міністерства фінансів України призупинили надання грошей та попросили громади не використовувати ті, що вже надійшли.
У зв’язку із ситуацією, що склалася Асоціація міст України, яка стоїть на захисті інтересів громади, запустила всеукраїнський відео флешмоб #поверніть_гроші_громад, участь в якому взяли голови місцевих рад, з усіх куточків України.
Віталій Сидоренко, голова Заводської міської ради, коментуючи ситуацію, зазначає:
– Частина грошей і справді зайшла на рахунок, але за вказівкою зверху, їх чіпати не можна, розпорядитися ними ми не можемо. А тим часом потрібні кошти на ремонт дороги в Заводському, капітально ремонтується поліклініка вартістю майже 6 мільйонів гривень, тобто сюди б теж доречно було спрямувати гроші субвенції. Також ми планували капітально відремонтувати будинок культури.
Диканський селищний голова розповів, що 6,3 млн грн, які держава повинна дати Диканській громаді, хочуть спрямувати на реконструкцію парку ім. М.В. Гоголя. А в Кобеляках хочуть придбати сміттєвоз і також відремонувати дорогу. 12,1 млн грн чекають у Карлівці, щобреконструювати площу в центрі міста та капітально відремонтувати дороги й тротуар. В Оржиці 3 млн грн хочуть спрямувати також на ремонт двох доріг у селищі.
АМУ вчергове звертається до Офіс Президента України з проханням розблокувати виплати на соціально-економічний розвиток громад та захистити інтереси простих жителів.