На звалищі побували журналісти СТБ (фото)

На звалищі побували журналісти СТБ

Продовжуємо відслідковувати події навколо звалища сміття, яке Кобеляцька міська рада створила прямо в сосновому лісі.

Окрім купи сміття, яка постійно зростає, журналісти мали змогу полюбуватися ще й портретом вождя світового пролетаріату. Фотопортрет Володимира Леніна доставили в ліс разом з іншим непотребом. А потім, швидше за все, хтось із комунальників дістав його з купи і виставив на осонні. Ленін ніби споглядав чи то за лісом, чи за рукотворною горою зі сміття.

Журналісти СТБ знімали сюжет про кобеляцьке ноу-хау із вивезення твердих побутових відходів у ліс. Вони поспілкувалися не лише з міським головою Олександром Копельцем та представниками ДП «Кременчуцький лісгосп». Знімальна група побувала і на вже закритому звалищі, що на вулиці Покровській. Там їм про свою історію боротьби і перемоги розповів житель Кобеляк Роман Матюхов. Адже саме завдяки його наполегливості зрештою і було прийняте рішення про ліквідацію сміттєзвалища на околиці Кобеляк.

Судячи з усього, аналогічно завершиться і епопея зі звалищем у лісі. Будуть або приписи і штрафи від контролюючих служб, або рішення суду. І смітник у лісі теж потрапить під заборону. Але коли це станеться і, що найголовніше, хто заплатить за ліквідацію незаконного звалища, на сьогодні ще не відомо.

Між тим, міський голова Олександр Копелець вкотре заявив журналістам, що діє законно. І сказав, що альтернативи звалищу в лісі немає. Він ніби домовлявся про вивезення відходів у Решетилівку, але йому там відмовили. А возити в Горішні Плавні далеко, отже, і дорого.

У принципі, нічого дивного в тому, що представники Решетилівської громади відмовили кобелячанам у дозволі вивозити відходи на їх полігон, немає. Адже решетилівське звалище досить обмежене у своїй потужності. Йому б місцеве сміття умістити. А ось якщо Олександр Копелець дійсно сказав, що возити відходи в Горішні Плавні далеко, то він злукавив. Адже Гугл та інші карти чітко засвідчують, що відстані між названими населеними пунктами різняться не суттєво. До Решетилівки із Кобеляк 55 кілометрів, до Горішніх Плавнів — 65.

Ігор Федь, заступник голови Бутенківської ОТГ, розказав:

— Коли ми починали вивозити відходи із Бутенок на полігон у Горішні Плавні, я спеціально заміряв відстань. Від воріт нашого комунального підприємства, що розташоване на території колишнього МРЕВ, і до воріт полігону — рівно 50 кілометрів.

 

Лісники показують документи

Представники ДП «Кременчуцький лісгосп» Роман Пащенко та Йосип Хома цього разу продемонстрували документи, що підтверджують право саме цього підприємства на ліс. Та розповіли про норми, що регламентують розміщення різних об’єктів на територіях, зайнятих лісовими насадженнями.

Так, у документі під назвою Правила пожежної безпеки в лісах Україні чітко написано:

1. Підприємствам, установам, організаціям, незалежно від виду їх діяльності, форм власності та громадянам забороняється:
1) розміщувати ближче, ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м — мішаного, 20 м — листяного, склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення…

Нехитрі заміри, проведені на території смітника в лісі, свідчать, що від краю купи сміття і до соснового лісу відстань не перевищує 10 метрів. А якщо чітко дотримуватися указаних Правил, то розмістити смітник у межах норм у вказаному місті просто неможливо. Загальна ширина «копельцевого» смітника не перевищує 50 метрів.

Окрім того, лісники продемонстрували довідку, видану районним підрозділом Держгеокадастру, де, знову ж, чорним по білому написано:

У той же час, міський голова, як і раніше, у своїх аргументах оперує виключно рішенням сесії міськради. Яке, між іншим, може й повинно бути відмінене, як і було зі звалищем на Покровській.

 

Хто заплатить?

Звичайно, з кожним дощовим осіннім днем вірогідність лісової пожежі поряд зі сміттєзвалищем стає меншою. Природа і погода роблять свою справу. Але питання про те, хто ж буде компенсовувати збитки, нараховані екологами, та витрати на ліквідацію смітника, залишаються відкритими.

Хоча чому відкритими? За все вчергове заплатять кобелячани, жителі міста. Адже витрати будуть понесені з міського бюджету. Ні Копелець, ні директор комунального підприємства Юрко із власної кишені платити не будуть. Заплатять ті, хто смітник не створював.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

13 жовтня 2019, 12:15 | Кобеляки | Суспільство


1. микола козак / 13 жовтня 2019, 16:59
Пане Філоненко , кілька дніви назад Ви повідомляли , що Бутенки почали возити сміття в Дрижину Греблю , то для якої мети Ви консультуєтесь відносно відстані до Комсомольська?Я особисто проти смітника в лісі , але де діватись ?Днями довелося спостерігати , як здоровенний мужицяга привіз до контейнерів , що біля кладовища -школа інтернат , легковий прицеп , вивершений десь на метр вгору , дорідного буряну.Як він бідолага тільки мучився , щоб його розгрузити , а той бурян сплівся , він в чоловічу руку завтовшки , його неможливо було розірвати.В мене виникає питання , чи не варто Копильцеві і Юрко дати оголошення , що ККП Водоканал + не надає послуги з вивезення сміття , а депутатам прийняти рішення про громадний штраф за створення несанкціонованих смітників , щоб Матюхови , Петрови , Козлодоєви самі подумали де дівати сміття .Згідно санітарних норм в Кобеляцькому районі фактично ніде розмістити санкціонований смітник , тож до чого той Копилець ?А народ не думає головою , поїдьте подивіться , що робиться біля сміттєвих контейнерів у тих , хто бореться з смітником на Червоноармійській .
2. Filon / 13 жовтня 2019, 18:08
Миколо, знову згоден із Вами І послуга по вивезенню органіки є. Але ж ніхто не контролює, хто і що везуть до контейнерів. Бо контроль- це штрафи, це незадоаолення. А якщо думки виключно про вибори, то хто ж буде викликати незадоволення. А Бутенки возитимуть на Дрижину лише для складування, сортування і подальшого вивезення неліквіду у Горішні Плавні.
3. ИВЕН / 13 жовтня 2019, 18:44
житлові і виробничі приміщення…

а як І за скільки ІСИП дав дозвіл в лісі побудувати кафе і готель(чи ДЕПУТАТАМ все по фігу? )
а давайте припустимо що декілька днів мусор в місті не вивозиться-щож воно буде
4. AVI90 / 13 жовтня 2019, 20:12
Тоді чому ж сама "контора та виробнича база" лісовиків знаходяться в лісі? Та й та сама "Калина".
5. Чудо Юдо / 14 жовтня 2019, 10:36
3.ИВЕН
«а давайте припустимо що декілька днів мусор в місті не вивозиться-щож воно буде »

А чому припускати саме таке? А давайте краще припустимо, що керівництво міста перестане гратися у лавочки-футболи і купить сміттєвоз (чи орендує) та почне по закону вивозити куди потрібно сміття.
Чому б не представити собі таке?
6. Ltava / 14 жовтня 2019, 11:35
5.Чудо Юдо
«Чому б не представити собі таке?»

книги з фантастики продяються у ЦУМі на першому поверсі:)) Але якщо продовжити фантазувати то розпочинати потрібно з кожного жителя міста_ давайте сортувати побутові відходи ; давайте компостувати органіку (листя,траву і інше) у себе на городах а не перти до контейнерів; давайте оплачувати реальну вартість вивезення сміття; давайте зменшимо використання пластику ; і багато інших методів які можна застосовувати але не хочеться:((
7. Lion2020 / 14 жовтня 2019, 14:39
"Фантазер, ты меня называла..."

Змінено 14.10.2019, 19:50
8. ИВЕН / 15 жовтня 2019, 08:48
давайте дійсно не фантазувати(від цього сміття не розфантазірується)-а давайте зовсім не викидити сміття-в 70 годах мусора в місті не було(можливо комуністи щось знали...0--то давайте в них спитаємо-куди вони дівали сміття...
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації