Візит педпрацівників до голови Кобеляцької райради виявився результативним. У січні їм виплатять 20 відсотків надбавки за престижність праці. Але на цьому гарні новини і закінчуються.
У минулому номері «ЕХО» була надрукована публікація під назвою «Вихователі міських дитсадків заявили про готовність до страйку» (№3 від 16.01.2020).
У ній мова йшла про те, що працівники міських дитсадків приходили до голови Кобеляцької райради Володимира Кішінського з вимогою виплачувати їм 20 відсотків надбавки за престижність праці, а не 5, як передбачили районні депутати. Окрім того, медпрацівники звернули увагу керівника органу, що фінансує дошкільні навчальні заклади, на незадовільне матеріальне забезпечення дитсадків. У разі невиконання їх вимог виховательки попередили, що залишають за собою право вдатися до страйку.
Сказати, що стаття викликала резонанс — це не сказати нічого. У Інтернеті її переглянули майже 110 тисяч разів. І це станом на 20 січня. У основному публікація була розповсюджена по професійних групах працівників дитсадків.
Певно, це означає, що кобеляцька проблема є типовою для всієї України.
Зафіксована і реакція на місцевому рівні. По-перше, і це не дуже добре, заяву на звільнення із посади написала завідувачка дитсадка №2 «Золотий півник» Любов Старостіна. Потрібно уточнити, що такий крок не пов’язаний із тиском з боку владних структур.
Любов Старостіна прокоментувала:
— Я не бачу можливості далі працювати в таких жахливих умовах. Так, нам виплатять оті 20 відсотків. Але інші проблеми залишаються невирішеними. Мені набридло битися об глуху стіну нерозуміння ситуації з боку чиновників районного рівня. Дах у дитсадку ніхто ремонтувати не обіцяє. Усі інші наші потреби теж не фінансуватимуть.
Потрібно уточнити, що із приводу виплати надбавки за престижність праці вихователькам радіти зарано.
Наталія Коваль, начальник відділу освіти, підтвердила для редакції «ЕХО», що за січень 2020‑го року педпрацівникам дитсадків виплатять усі 20 відсотків надбавки. Але що буде далі, не зрозуміло. Коштів у районному бюджеті немає.
Взагалі керівник освітян погоджується, що справи із фінансуванням потреб освітньої галузі кепські. Школярі в понеділок 20 січня вийшли на навчання. Але не у всіх школах проводять підвезення дітей. У Світлогірському через брак коштів шкільний автобус на маршрут так і не вийшов. У багатьох закладах грошей на бензин для автобусів залишається на лічені дні.
Наталія Коваль коментує:
— Так, більшість сільських рад виділили додаткове фінансування на підвезення дітей до шкіл. Але через проведення обов’язкових документальних процедур, гроші до відділу освіти одразу не дійдуть. І будуть нові проблеми.
Районні депутати зобов’язали керівництво ради переглянути бюджетні видатки, щоб знайти гроші для фінансування зарплат педпрацівників і на підвезення дітей. Але чи їх, ті гроші, знайдуть — питання ще те.