Кожен народ славиться своєю кухнею. Не дивлячись на те, що для приготування страви можуть використовуватися ледь не ідентичні інгредієнти, але обов’язково присутня якась родзинка, що кардинально вирізняє її з-поміж інших. Важливим є правильне поєднання компонентів, що в результаті створюють унікальну смако-ароматичну композицію.
Яскравим прикладом цього є регіони нашої держави. Хоча національною стравою українців вважається борщ, у кожній області його готують за особливим рецептом, навіть його основа, бульйон, суттєво відрізняється в господинь Полтавщини, Львівщині і Харківщини. Те ж саме стосується і вареників: якої тільки начинки для страви не використовують поварі (капуста, шкварки, картопля, горох, гриби, сир і навіть оселедець). Ними із задоволенням смакують громадяни нашої держави й іноземці.
Та існують страви, що здобули всесвітньої популярності. Їх готують у кожній країні, куди б ви не поїхали. Однією з таких страв є піца. Так, запечений корж круглої форми знають практично на всій планеті Земля. А різновидів цієї страви, напевно, не вдасться перерахувати: піца маргарита, паппероні, 4 сири, Марінара і так далі. Ця страва підкорила чимало сердець. Її обожнюють італійці та американці, залюбки їдять й українці. Що говорити, коли у кожному навіть невеликому містечку обов’язково працюють кілька закладів громадського харчування, що спеціалізуються на виготовленні і продажу піци, але навряд чи можна знайти борщівню чи вареничну.
Трішки з історії піци
Піца відома італійцям ще з часів Давнього Риму. Ця страва припала до душі військовому діячеві на ім’я Лукул. Хоча воєначальники, зазвичай, не вибагливі до їжі, цей полководець вирізнявся пристрастю до гучних гулянь і смачних страв. Серед його улюбленої їжі була і піца.
А королева Маргарита Савойська відома світу не лише як дружина короля об'єднаної Італії Умберта першого, а як натхненниця появи оригінального рецепту піци, що вважається класикою.
За легендою, королева попрохала піцайоло приготувати їй незвичне блюдо. Тоді кухар поєднав помідори з сиром мацарелою і базиліком. У результаті піцу стали називати іменем королеви. Та по справжньому ця страва популярна не стільки на батьківщині, як у Сполучених Штатах Америки. У цій країні працюють більше шістдесяти тисяч піцерій.
Тому, яку б ви піцу не обрали, знайте, що разом із вами нею смакує увесь світ.