Вхід | Реєстрація

Терпець увірвався. Шенгуряни почали битву за землю

Терпець увірвався. Шенгуряни почали битву за землю

Після того, як жителів Шенгурів кілька разів обдурювали і постійно «годували» обіцянками, люди вдалися до радикальних заходів. Аби примусити владу діяти, вони перекрили автодорогу державного значення Н-31 у районі села Підгора Кобеляцького району. Причина збурення людей банальна, як для сьогоднішньої України — їх залишили без землі.

Про те, із якими нездоланними проблемами довелося мати справу жителям села Шенгури, що в Кобеляцькому районі, редакція «ЕХО» повідомляла неодноразово. Востаннє, у публікації «Шенгуряни можуть залишитися без землі» (№6 (854) від 06.02.2020) ми розповідали про те, що в мешканців села чиновники фактично забрали землю, на яку люди вже й проекти відведення виготовили, витративши на це по кілька тисяч гривень. Делегація селян їздила в Полтаву в обласне управління Держгеокадастру, про вирішення проблемного питання клопоталася сільський голова Світлана Толмачова, але потрібного людям результату не було.

Нагадаємо про специфіку саме шенгурівської проблеми із землею. Поряд із селом за межами населеного пункту є кілька полів загальною площею близько ста гектарів, тобто цілком пристойна земельна ділянка, придатна для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Земельними наділами на цих полях багато років поспіль користувалися жителі села. І протягом цих років місцеві жителі безуспішно намагалися оформити своє право на цю землю. Багатьом шенгурянам в обласному управлінні Держгеокадастру врешті видали розпорядження, яке дає право на початок виготовлення проектів відведення земельних ділянок. Люди звернулися в різні землевпорядні організації, проекти багатьом виготовили. Але чиновники Держгеокадастру під різними приводами затягували із їх реєстрацією. Відмовки були дуже різні — від негативного висновку експертизи до нечітких графічних матеріалів. А в цей же час, як стало відомо восени 2019‑го року, на цю ж землю виготовляли проекти мешканці Кременчука та Кіровоградської області. І процес, який у жителів села затягувався на п’ять-шість років, чужинці завершували блискавично, за лічені місяці. Врешті-решт, кілька селян були поставлені перед фактом — вони витратили по шість тисяч гривень на проектну документацію і залишилися без землі. І така перспектива маячила перед сімома десятками жителів Шенгурів. Люди збиралися на зібрання, запрошували на них представників проектних організацій, їздили на прийом до чиновників Держгеокадастру. Намагався втрутитися в ситуацію і вирішити її на користь місцевих жителів депутат обласної ради Геннадій Коваленко. Але все було марно. Йшов час, і з кожним тижнем все більше й більше земельних ділянок поряд із Шенгурами потрапляли у власність чужинців. Врешті, люди зрозуміли, що, чекаючи «справедливості» й далі, зовсім залишаться без землі. І вдалися до радикальних методів протесту. Пішли перевіреним в Україні шляхом: перекрили автомобільну дорогу державного значення.

 

«Далі будемо палити»

Акція розпочалася о дев’ятій годині ранку 11 лютого. Близько сотні людей вийшли на пішохідний перехід через дорогу Решетилівка — Дніпро і цим заблокували рух автомобільного транспорту. У акції взяли участь не лише жителі Шенгурів. По дорозі ходили і мешканці Кобеляк, Бутенок, Озір. Адже в аналогічні ситуації потрапляють жителі різних населених пунктів району. Схема скрізь одна — обласне управління Держгеокадастру не дає можливості виготовити документи на землю місцевим, у той же час роздаючи земельні ділянки мешканцям інших областей. У основному землю дають учасникам АТО. І хоча в законодавстві для колишніх солдатів не передбачені пільги чи привілеї в цьому питанні, але всі знають, що зараз в Україні реально отримати землю для особистого селянського господарства лише через «атошників». А ті потім ці земельні ділянки або продають, або здають у оренду. Таким чином держава дає можливість «атошникам» трішки заробити, замість того, щоб передбачити якісь грошові чи інші преференції у законному порядку. Усі про все знають і всіх все влаштовує. Аж доки не натрапляє «коса на камінь», як у Шенгурах.

Перекриття дороги тривало майже дві години. Поліцейські в ситуацію із акцією протесту не втручалися, намагаючись не допустити зіткнень між протестувальниками і водіями. Правоохоронцям на певний період часу вдалося урегулювати рух транспорту, пустивши легкові автомобілі в об’їзд. Але згодом пікетувальники заблокували і цю ділянку дороги. За весь час «пішоходи» пропустили лише машину з інкасаторами, рейсовий автобус до Києва та трактор, що їхав чистити дорогу.

До протестувальників приїхав недавно призначений голова РДА Дмитро Сироватка. Дмитро Вікторович уважно вислухав людей і пообіцяв їм всіляке сприяння, аж до особистого звернення до Народного депутата України Костянтина Касая та голови ОДА Олега Синєгубова.

Після того, як Сироватка, вислухавши шенгурян, поїхав, на мобільні телефони учасників акції почали дзвонити із Держгеокадастру і запрошувати на зустріч у Полтаву. Врешті, люди вирішили припинити акцію і поїхати на чергову розмову в Полтаву.

Один із чоловіків поважного віку, який теж брав участьу пікетуванні, сказав:

— От, що я вам скажу. Вони, оті, що нашу землю роздали і забрали, думають, що воно все обійдеться. Що ми носа витремо і затихнемо. А воно не обійдеться. Посіють вони, а воно ж горітиме. Палитимуть люди ті поля. Далі буде тільки так.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Надзвичайне


1. Lion2020 / 13 лютого 2020, 16:17
І що ж розмова у Полтаві, чергові обіцянки?!
Відчуває держгеокадастр свою умисну провину, але все не просто так!!!
Селянам на оформлення роки, ділкам - турборежим!
І де ж НАБУ, САП, ДБР, хто там ще СБУ, ОГП (ГПУ)...

Змінено 13.02.2020, 16:50
2. Fed654Frumos / 13 лютого 2020, 19:37
’’Палитимуть люди ті поля.Далі буде тільки так.’’Знаючи шенгуряк,скажу,ТАК І БУДЕ!!!
3. Ltava / 13 лютого 2020, 20:15
2.Fed654Frumos
«,ТАК І БУДЕ!!!»


Сумніваюся я однако :((
4. Lion2020 / 13 лютого 2020, 21:34
Одне це точно - просто не буде!
5. микола козак / 14 лютого 2020, 10:21
Той геокадастр давно необхідно розігнати , сама корумпована структура.
6. arturwanga / 14 лютого 2020, 14:39
Особенно приспособленца Калюжного
7. Ltava / 14 лютого 2020, 14:57
Спочатку обирають на виборах а потім мітингують проти рішень тих кого обрали :)) А на слідуючі вибори знову обирають щоб потім мітингувати :))
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації