Цьогорічна зима видалася незвично теплою. І хоча народні синоптики прогнозували люту зимову погоду, насправді сніг випадав лише кілька разів, а температура повітря надовго не затримувалася на мінусовій позначці. Та й морозів, звичних для українських зим, не було ні в грудні, ні в січні на Водохреще. Такі погодні умови мали прихильників та противників. Відверто раділи споживачі природного газу, хвилювалися аграрії через вегетацію ранніх зернових, а медики через поширення вірусних інфекцій.
Засмутилися такій зимі й діти, які навіть не мали можливості досхочу покататися на санчатах чи зліпити сніговика. Любителям зимової риболовлі теж не випало можливості упіймати рибу в лунці. А ті відчайдухи, які усе ж побували на відкритих водоймах, більше думали не про улов, а про те, як не пірнути під лід.
Тонкий лід не став на заваді
До речі, одна з таких надзвичайних ситуацій закінчилася "хеппі ендом". 19 лютого 55-річний житель Кобеляцького району вийшов човном на воду поряд з селом Світлогірське. Та згодом чоловік вирішив вилізти з човна на лід, який був надзвичайно тонким, і провалився. На щастя, за кілька кілометрів рибалив мешканець Кобеляк, котрий відразу кинувся рятувати горе-рибалку. Йому ледве вдалося витягти чоловіка, доки бригада медиків і рятувальники прибули на місце події.
Карась і короп вже прокинулись
Бувалі рибалки відзначають, що не пам’ятають настільки затяжного сезону тихого полювання на щуку. Адже замість одного місяця він тривав більше чотирьох. А представники інтернет-магазину товарів для рибалки gobio.com.ua стверджують, що активність рибалок, у порівнянні з попередніми роками, не зменшилась. Якщо любителі порибалити замовляли на сайті компанії https://gobio.com.ua/ менше товарів для зимової риболовлі, то автоматично їх цікавив рибальський і туристичний інвентар, що користується популярністю у більш теплі періоди року. Тобто, біля водойм рибалок не стало менше. А зважаючи на погодні умови та стрімке потепління, їх кількість вже днями почне зростати в геометричній прогресії. А все тому, що на карась і короп прокинулися від зимової сплячки і невдовзі розпочнеться сезон весняної ловлі на цю рибу, який не може пропустити жодний поважаючий себе рибалка.
Про що не варто забувати
- Карась і короп починають клювати по мірі того, як прогрівається вода.
- Щоб знайти місце стійбища карася, потрібно дивитися на бульбашки, що з’являються на воді.
- Карася і коропа зручно ловити навіть із берега, адже риба курсує погрітися в теплішу воду.
- Човен стане в нагоді тим, хто полює за велетнями. Тому давайте наживці пірнути якомого глибше. Доки холодно — ваша здобич не підніматиметься на поверхню.
- Після зими карась голодний і не надто активний. Тому коли використовуватимете прикормку, не переборщіть, бо ризикуєте залишитеся без риби.