Полтавщина готова до запровадження адаптивного карантину, адже має позитивну динаміку щодо нових хворих на COVID-19. Щодо недостатнього ПЛР-тестування, то його проводили пропорційно новим випадкам захворювання, в рамках рекомендацій МОЗу. Тому така позиція Міністерства дивує обласну владу, – пише ІВ «Полтавщина».
Полтавська облдержадміністрація звернулася до МОЗу з проханням додатково роз’яснити висновок про неготовність Полтавщини до пом’якшення карантину. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов під час свого спільного брифінгу із головою облради Олександром Біленьким та секретарем Полтавської міськради Олександром Шамотою.
— Ми мали розмову із МОЗом, надіслали листа щодо роз’яснення критерію щодо рівня тестування стосовно до Полтавщини. Тому що Полтавщина за всіма показниками — одна із найкращих областей: і по динаміці нових хворих, і по одужавшим, — вважає Олег Синєгубов. — Наша позиція така — ми відповідаємо критеріям щодо послаблення карантину. І зараз ми очікуємо додаткових роз’яснень МОЗу щодо застосування до нас цього третього критерію. Як тільки ці роз’яснення надійдуть, то ми готові одразу проводити комісію ТЕБ та НС і приймати рішення щодо послаблення карантину.
Губернатор додатково пояснив, що рівень ПЛР-тестувань в області залежав від кількості нововиявлених хворих, в рамках рекомендацій самого Міністерства:
— Ми зараз робимо по 105 тестувань щодоби. Але у разі необхідності, ми можемо проводити і 170 тестів. Тим більше, що відкрилася лабораторія у Кременчуці. Загалом ми провели 5 000 тестувань.
Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота повідомив, що міська комісія ТЕБ та НС готова оперативно зібратися одразу після рішення обласної комісії. Він також погодився із думкою про те, Полтавщина готова до послаблення карантину:
— У Полтаві протягом 15 днів не зафіксовано жодного нового випадку. Протягом 5 днів ніхто не хворіє. Ми вже завчасно почали готуватися до відкриття дитячих садочків. Забезпечуємо працівників засобами безпеки та дезінфекції. Також потрібно перевірити систему водопостачання дитсадків на відповідність санітарним нормам, адже послугою 2 місяці ніхто не користувався.
Щодо міжміського та міжобласного пасажирського перевезення, то Олександр Шамота попросив потенційних пасажирів після відновлення сполучення надягати у салоні медичні маски, користуватися дезінфекторами та відмовитись від подорожей у разі ознак ГРВІ.