Автомобілі на газу зможуть заправлятися біопаливом з грибних відходів

Автомобілі на газу зможуть заправлятися біопаливом з грибних відходів

Інженери із Сінгапуру відкрили спосіб отримання біопалива з грибних відходів: за допомогою природних бактерій целюлоза перетворюється на замінник бензину, який можна використовувати для заправки газових автомобілів.

Найчастіше відпрацьований грибний субстрат, що залишається після декількох циклів збору, використовують як матеріал для компосту. Тепер же із цих природних відходів можна буде отримувати нове біопаливо — грибний біобутанол.

Технологію перетворення целюлози на біобутанол розробили вчені Національного університету Сінгапуру. Під час дослідження вони ізолювали та культивували бактерії з відпрацьованого грибного субстрату. Потім досліджували відпрацьований грибний субстрат як джерело вуглецю для мікроорганізмів. Із нього вчені виділили три штами бактерій, і для двох найбільш придатних штамів провели повний аналіз ДНК. Ретельне вивчення цих бактерій, які ростуть на декількох видах відпрацьованого грибного субстрату, дало можливість оцінити, який саме вид ґрунту потрібно використовувати.

Як повідомляє Springwise, особливостями нового біопалива є висока щільність енергії та загальна схожість із бензином при використанні.

Власники автомобілів із газовим двигуном можуть безпосередньо використовувати нове паливо для заправки. Для цього не потрібно дорогих структурних і механічних модифікацій органічної речовини, адже під час процесу ферментації нового біопалива застосовуються досить сильнодіючі бактерії. Ймовірно, ці ж бактерії будуть використовуватися для обробки ряду інших відходів, а також для безлічі садівничих і сільськогосподарських процесів.

Грибний біобутанол є набагато більш екологічно стійким варіантом, ніж більшість доступних у наш час альтернативних джерел палива.


26 червня, 14:02 | Полтавщина | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації