Вхід | Реєстрація

Полтавщина лідирує за кількістю випадків захворювання на гарячку Західного Нілу

Полтавщина лідирує за кількістю випадків захворювання на гарячку Західного Нілу

За інформацією Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), станом на 13 серпня 2020 року країни-члени ЄС зареєстрували 32 випадки зараження людей вірусом гарячки Західного Нілу:

  • Греція — 28 випадків, з них шість летальних;
  • Італія — 2 випадки;
  • Румунія — 2 випадки.

Крім того, в Іспанії (провінція Севілья) оголосили про спалах гарячки Західного Нілу, постраждали 12 людей. Про це пише Центр громадського здоров’я України.

За інформацією Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), станом на 11 серпня 29 штатів повідомили про інфікування вірусом гарячки Західного Нілу. Загалом CDC зафіксували 22 випадки захворювання людей.

За 6 місяців 2020 року в Україні не зареєстровано жодного випадку захворювання на цю інфекцію.

Гарячка Західного Нілу — інфекційна хвороба, що передається через укуси комарів.

Звідки походить назва? У 1937 році збудник гарячки був уперше ізольований у жінки, що проживала в районі Західного Нілу (Уганда). У 1953 році його виявили у птахів у районі дельти Нілу.

Головним джерелом та резервуаром у природі є птахи. Інколи — дрібні ссавці, гризуни, кажани. Водночас у них концентрація вірусу значно менша і зберігається він недовго.

Основними переносниками вірусу є комарі роду Culex, які заражаються під час харчування кров’ю інфікованих птахів.

Комарі передають вірус людям і тваринам.

Сезонність — літньо-осіння.

Вакцини для профілактики гарячки Західного Нілу не існує.

Щоб захиститися від укусів комарів:

  • обирайте одяг з довгими рукавами із щільної тканини;
  • використовуйте засоби від цих комах;
  • за потреби здійснюйте дезінсекцію приміщення.

Особливу увагу зверніть на заходи профілактики під час подорожей до країн, у межах яких реєструють випадки захворювання на гарячку Західного Нілу.

Інфікована людина не заразна. Поки немає документального підтвердження випадків передавання вірусу від людини до людини за умови дотримання стандартних заходів інфекційного контролю.

Майже у 80% інфікованих людей хвороба має безсимптомний перебіг. У 20% протягом 3–14 днів після зараження проявляються симптоми: підвищення температури, головний біль, втома, біль у м’язах, суглобах, спині, нудота, блювота, інколи шкірні висипання на тілі.

В одному зі 150 випадків інфікування вірусом гарячки Західного Нілу розвивається важка форма (нейроінвазивна). Її симптоми: головний біль, висока температура, ригідність потиличних м’язів, затьмарення свідомості, дезорієнтація, кома, тремор, судоми, м’язова слабкість і навіть параліч.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації